Untitled Document

सन्दीप चम्किएपछि सेलाएको थाइल्याण्ड…….(फोटो फिचर सहित)

काठमाडौ, भदौ २६

लेग स्पीनर सन्दीप लामिछानेले उत्कृष्ठ बलिङ गर्दै सात विकेट लिएपछि नेपालले एसीसी यू १९ इस्टर्न रिजन प्रतियोगितामा सानदार विजयी शुरुवात गरेको छ । मलेसियामा जारी प्रतियोगितामा थाइल्यान्डलाई २ सय ५५ रनको फराकिलो अन्तरले पराजित गर्दै नेपालले विजयी शुरुवात गरेको हो ।

नेपालले दिएको २ सय ८२ रनको लक्ष्य पछएको थाइल्यान्ड १० ओभरमा मात्र २६ रनमा अल आउट भयो । नेपालको जितमा नायक रहे लामिछाने । चौथो ओभरमा बलिङ्ग गर्न उत्रिएका लामिछानेले त्यसपछि लगातार चार ओभर गर्दा थाइल्यान्डको टिम अल आउट भयो । उनले गरेको तेस्रो ओभरमा एक विकेट लिए भने बाकी ओभरमा दुई दुई विकेट लिएका हुन् । उनि सबै भन्दा वढि विकेट लिन किर्तिमानबाट भने एक विकेटले पछि रहे ।

यसअघि अफगानिस्तानका अफताब आलमले सन् २०११, नेपालकै राहुल विश्वकर्माले पनि सन् २०११ र अविनाश कर्णले सन् २०१३ मा आठ आठ विकेट लिएका थिए । लामिछानेले ४ ओभर बलिङ गर्दै एक मेडन राखेर ६ रन खर्चिएका थिए । यस्तै नेपालका लागी कप्तान दिपेन्द्र सिंह ऐरी, किशोर महतो र नन्दन यादवले एक एक विकेट लिए । यसअघि टस हारेर ब्याटिङ गरेको नेपालले सात विकेट गुमाएर २ सय ८१ रन बनाएको थियो । नेपालका लागी अनिल कुमार शाहले सर्वाधिक ९१ रन बनाए । विस्फोटक ब्याटिङ गरेका शाहले ७४ बलमा ६ चौका र ५ छक्का प्रहार गरेका थिए । यस्तै नेपालका लागी प्रनित थापा मगरले ५०, सन्दिप सुनारले ३७, रोहित कुमार पौडेलले २८ रन बनाए ।

२६ भाद्र २०७४, सोमबार १४:५३मा प्रकाशित

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *