Untitled Document

अब हामी प्रान्तीय मोडेलमा जान्छौं

गत वर्षभन्दा यो वर्ष धेरै राम्रो हुने देखिन्छ । पहिलो चार महिनामा हाम्रो कर्जा प्रवाह निकै राम्रो दरमा वृद्धि भएको थियो किनभने त्यतिखेर बजारमा पर्याप्त तरलता पनि थियो । पहिले नै ब्याज आम्दानी राम्रो भएको कारण चालु आर्थिक वर्ष राम्रो हुने अनुमान थियो । चालु आर्थिक वर्षको पहिलो ६ महिना मेगा बैंकलाई निकै राम्रो भएको छ । तर, छैठौं महिना सुरु हुँदा नहुँदै बजारमा तरलता संकट देखिएको छ । यसले कर्जाको विस्तारको गति पनि कम भएको छ भने निक्षेप संकलन पनि बढ्न सकेको छैन ।

हुन त पहिलो ६ महिना समग्रमा राम्रै भयो । तर, बाँकी ६ महिनाको अवस्था भने चिन्ताजनक देखिएको छ । यो चिन्ता मेगालाई मात्र भने होइन, समग्र क्षेत्रलाई नै देखिएको हो । यो चिन्ता कर्जा बिगि्रएर वा गुणस्तरको कर्जा नभएर होइन, निक्षेप नभएर आएको हो ।

१८ माघ २०७३, मंगलवार ०५:३२मा प्रकाशित

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *