Untitled Document

ग्रिस आइसल्याण्डमा शक्तिशाली भुकम्प, दुईको मृत्यु, क्षतिको पूर्ण विवरण आउन बाकी

काठमाडौ, साउन ६

टर्की र ग्रिस आइसल्याण्डमा आएको शक्तिशाली भुकम्पमा परि दुई जनाको मृत्यु भएको छ । एक सय बढि घाइते भएका छन् भने अन्य विवरण आउने क्रम जारी रहेको छ ।
टर्की तथा ग्रिसको तटीय क्षेत्रमा नजिक केन्द्रविन्दु भएर ६ दशमलव ७ रेक्टर स्केलको भुकम्पका कारण कयौ घरमा क्षति पुगेको छ । घाइते हुनेमा ग्रिसका कोस आइल्याण्डमा रहेका एक सय २० तथा टर्कीका ७० जना रहेको दुई देशका अधिकारीले बताएका छन् । ग्रिस तथा टर्कीको लोकप्रिय पर्यटकीय गन्तव्य भूकम्पका कारण बढी प्रभावित भएका छन् । भुकम्पका कारण समुद्रको छाल पर्यटकिय क्षेत्रमा पसेको अन्तराष्टिय संचारमाध्यमले जनाएका छन् । भुकम्पको केन्द्र जमिनभन्दा १० किलोमिटर मुनि रहेको बताइएको छ ।

६ श्रावण २०७४, शुक्रबार ०९:२२मा प्रकाशित

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *