Untitled Document

‘एनआरएन अमेरिकाको अध्यक्षका लागी गौरीराज जोशीलाई अयोग्य भनेका छैनौं’:निवार्चन कमिटि प्रमुख शर्मा

अमेरिका साउन ६
एनआरएन अमेरिकाको निर्वाचनका लागी अध्यक्ष पदमा उमेद्वारी दिएका गौरीराज जोशीलाई अयोग्य भनेर गलत समाचार
सम्प्रेसन गरेको तलत हल्ला प्रचार गरेकोमा निवार्चन कमिटिले गभ्भिर ध्यानार्कण भएको जनाएको छ ।

एनआरएन अमेरिका निर्वाचन कमिटी प्रमुख बन्दिता शर्माका अनुसार कमिटीले अध्यक्षका उम्मेदारी गौरीराज जोशीलाई अयोग्य भनेको समाचारहरू प्रति निवार्चन गभ्भिर ध्यानार्कण जनाउछ ।गलत समाचार र प्रचार भएको भन्दै कमिटी प्रमुख शर्माले खण्डन गर्नु भएको छ।

‘हामीले उहॉको उमेद्वारी पुष्टिका लागी आवश्यक थप डकुमेन्ट माग्दै छौं ।’ अध्यक्ष पदका लागी एक कार्यकाल पुरा गरेको हुनुपर्ने प्रावधान रहेकोमा अहिलेसम्मको उहॉको स्टाटसले एनआरएनमा संलग्नता नदेखिएकोले उहॉको नाम छुटेको बन्दिताले बताउनु भएको छ । ‘तर उहॉले एनआरएनमा आफ्नो संलग्नता देखाउने प्रमाण पेस गरेमा उहॉले चुनाव लड़न नपाईने भन्ने हुदैन।’

अध्यक्ष पदमा उमेद्वार जोशीले निर्वाचन कमिटीले कसैको दवावमा आएर नाटक गरिरहेको आरोप लगाउनु भयो। परराष्ट्र मन्त्रालयमा रेकर्ड रहेको एनआरएनको विधानअनुसार समन्वय परिषदको अध्यक्षको उमेद्वार हुन एक कार्यकाल पुरा गरेको हुनुपर्ने तर तीन कार्यकाल पुरा नगरेको समन्वय परिषदको लागी यो प्रावधान लागुनहुने स्पष्ट छ।

एनआरएनएका एक अभियन्ता डा.तारा निरौला भन्नु भयो २००५ बाटै एनआरएन अमेरिका केन्द्रमा रेकर्ड छ ।
उहाँले भन्नु भयो जोशीको अध्यक्ष पदका लागी योग्य हुनुहुन्छ अध्यक्षका केही उम्मेवादारीले केहि मिडियालाई प्रयोग गरेर गलत समाचार प्रचार भयो । उहाँले भन्नु भयो, हामीले ‘ईतिहॉस पढ्ने वानी वसालौं, कतैबाट गेम खेलिरहेको जस्तो देखिन्छ। एउटा उमेद्वार विशेषमा यसो हुनु गलत हो।’

आईसिसीले पछिल्लो पटक जारी गरेको विज्ञप्तिमा यसबारे स्पष्ट छ। आईसिसीका महासचिव बद्री केसीद्वारा सार्वजनिक विज्ञप्तिमा नयाँ पनि एनआरएन अमेरिका २००६ देखी नेप्लिज अमेरिकाज काउन्सिल, नियाकमार्फत केन्द्रमा संलग्नता रहेको उल्लेख छ।अध्यक्षका उम्मेवदार जोशीले अम्विका अधिकारीको नेतृत्वमा वसेर एक कार्यकाल काम गरिसकेका छन्। आईसिसीका महासचिवको पछिल्लो विज्ञप्तिमा आफु जानकार नभएको निर्वाचन कमिटी प्रमुख शर्माले जनता टाईम्सलाई बताउनुभयो ।

अगष्ट ११ र १२ मा हुने निर्वाचनका लागी अध्यक्ष पदमा उमेद्वारी दिएका वर्तमान अध्यक्ष डा केशव पौडेल सहित कृष्ण पोखरेल, रविना थापा र राम सि पोखरेलको उमेद्वारी निर्वाचन कमिटीले सार्वजनिक गरिसकेको छ।

७ श्रावण २०७४, शनिबार ०७:४०मा प्रकाशित

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *