जनता टाइम्स

१९ कार्तिक २०७५, सोमबार १६:१४

रेसेपीः मिक्स भेज र ओट्स रोटीको फाइदा, भरपेट खाएर मोटोपन घटाउने काइदा


जमना स्लिमको छ । चाहे स्मार्टफोन होस् वा टेलिभिजन । यस्ता ग्याजेटस् ‘स्लिम’ भएकै काइदा हुन्छ । हामीलाई आफ्नो ज्यान पनि स्लिम नै चाहिएको छ । हेर्दा छरितो, आकर्षक पनि ।

मनलाग्दो खाने, निस्क्रिय बस्ने जीवनशैलीका कारण धेरैको पेट लागेको छ । शरीर भद्दा भएको छ । यस्तो अवस्थामा न लुगा सुहाउँछ, न शरीर छरितो देखिन्छ । अर्कोतिर यसरी बढेको मोटोपनले मधुमेह, उच्च रक्तचाप जस्ता दीर्घ रोगको घनचक्करमा फसाउँदैछ ।

जमना स्लिमको छ । चाहे स्मार्टफोन होस् वा टेलिभिजन । यस्ता ग्याजेटस् ‘स्लिम’ भएकै काइदा हुन्छ । हामीलाई आफ्नो ज्यान पनि स्लिम नै चाहिएको छ । हेर्दा छरितो, आकर्षक पनि ।

मनलाग्दो खाने, निस्क्रिय बस्ने जीवनशैलीका कारण धेरैको पेट लागेको छ । शरीर भद्दा भएको छ । यस्तो अवस्थामा न लुगा सुहाउँछ, न शरीर छरितो देखिन्छ । अर्कोतिर यसरी बढेको मोटोपनले मधुमेह, उच्च रक्तचाप जस्ता दीर्घ रोगको घनचक्करमा फसाउँदैछ ।

जमना स्लिमको छ । चाहे स्मार्टफोन होस् वा टेलिभिजन । यस्ता ग्याजेटस् ‘स्लिम’ भएकै काइदा हुन्छ । हामीलाई आफ्नो ज्यान पनि स्लिम नै चाहिएको छ । हेर्दा छरितो, आकर्षक पनि ।

मनलाग्दो खाने, निस्क्रिय बस्ने जीवनशैलीका कारण धेरैको पेट लागेको छ । शरीर भद्दा भएको छ । यस्तो अवस्थामा न लुगा सुहाउँछ, न शरीर छरितो देखिन्छ । अर्कोतिर यसरी बढेको मोटोपनले मधुमेह, उच्च रक्तचाप जस्ता दीर्घ रोगको घनचक्करमा फसाउँदैछ ।