जनता टाइम्स

१९ चैत्र २०८०, सोमबार १९:१०

बाग्मती सरकार ढाल्ने षडयन्त्र बिफल, मुख्यमन्त्री जम्मकट्टेलले पाए विश्वासको मत


काठमाडौं, १९ चैत । बागमती प्रदेशका मुख्यमन्त्री शालिकराम जम्मकट्टेलले विश्वासको मत पाउनुभएको छ । आज प्रदेशसभामा भएको विश्वासको मत माथिको प्रस्तावमा मतदान हुँदै प्रस्तावको पक्षमा ५६ मत परेको थियो । ११० सदस्यीय प्रदेश सभामा विश्वासको मतका लागि ५६ मत नै आवश्यक पर्दछ ।

आजको मतदान प्रक्रियामा १०८ सांसद उपस्थित थिए । त्यस्तै प्रस्तावको विपक्षमा ३७ मत परेको थियो भने तटस्थमा १५ मत परेको थियो ।

बागमतीमा सत्ता समीकरण दल एमालेका २७, माओवादी केन्द्रका २१, एकीकृत समाजवादीका ७ र हाम्रो नेपाली पार्टीका २ सांसद रहेका छन् । बागमतीमा कांग्रेसका ३७, राप्रपाका १३ र नेमकिपाका ३ सांसद रहेका छन् । मुख्यमन्त्री जम्मकट्टेलले विश्वासको मत पाएसँगै बाग्मती सरकार ढाल्ने बिपक्षीको योजना बिफल भएको छ ।