जनता टाइम्स

२८ माघ २०८०, आईतवार २०:१९

राष्ट्रिय सुरक्षा नीति चाँडोभन्दा चाँडो बनाऔँ : उप-महासचिव गुरुङ


काठमाडौं, २८ माघ । नेकपा एमालेका उपमहासचिव तथा सांसद पृथ्वीसुब्बा गुरुङले चाँडोभन्दा चाँडो राष्ट्रिय सुरक्षा नीति बनाउनुपर्ने बताउनुभएको छ । आज राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको बैठकमा बोल्दै सांसद गुरुङले गणतन्त्र स्थापनापछि आजसम्म राष्ट्रिय सुरक्षा नीति नबनेको भन्दै चाँडोभन्दा चाँडो राष्ट्रिय सुरक्षा नीति बनाउनुपर्ने बताउनुभएको हो । उहाँले सीमा व्यवस्थापन तथा सञ्चालन सम्बन्धी ऐन पनि बताउनुपर्ने बताउनुभयो ।

उहाँले देशको व्यवस्था फेरिए पनि सरकारको काम गर्ने संयन्त्रहरु नफेरिएको भन्दै यसले काम गर्न गाह्रो भएको बताउनुभयो । पूर्व मूख्यमन्त्री गुरुङले भन्नुभयो, ‘संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र आइसकेपछि राष्ट्रिय सुरक्षा नीति नै छैन हाम्रो अहिलेसम्म सबै चिजहरुलाई यसले प्रभावित गरिराखेको हुन्छ। राष्ट्रिय सुरक्षा नीति हाम्रो बनाउनु पर्यो । सीमा व्यवस्थापन र सञ्चालन गर्ने पनि ऐन छैन हाम्रो । यो अर्को ठूलो समस्या हो । समस्या भइरहेको छ । सीमा व्यवस्थापन तथा सञ्चालन ऐन चाँडोभन्दा चाँडो ल्याउनपर्यो ।’

उहाँले सबै ऐनहरुलाई व्यवस्थित गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । सबै जनशक्तिको पनि आधुनिकीकरण गर्नुपर्ने उहाँको भनाई छ ।