जनता टाइम्स

१४ फाल्गुन २०८०, सोमबार १२:३८

तीन मन्त्रीको राजीनामा वा बर्खास्तगीको अडानमा एमालेसहितका प्रतिपक्षी दल, संसद बैठक अवरुद्ध


काठमाडौं, १४ फागुन । एमालेसहित प्रतिपक्षी दलले आज सदनमा सरकारको कडा आलोचना गरेका छन् ।

विवादित मन्त्रीले राजीनामा नदिएको र उनीहरुलाई प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले बर्खास्त नगरेको तथा मिटरब्याजपीडित र दूग्ध किसानको समस्या समाधन नगरेको भन्दै एमालेसहित राप्रपा र रास्वपाका सांसदहरुले सरकारको कडा आलोचना गरेका हुन् ।  एमालेका सांसदले संसदमै नाराबाजी गरे ।

नाराबाजी गर्नुअघि एमाले सांसदले सभामुखको रुलिङलाई बेवास्ता गरेको भन्दै आपत्ति जनाएका थिए । एमालेसहितका प्रतिपक्षी सांसदहरुले दुई युवाको ज्यान जानेगरी भएको बालकुमारी घटनाको छानबिन आयोग प्रतिवेदनमा दोषी देखाइएका भौतिक पूर्वाधार मन्त्री प्रकाश ज्वालासहित स्वास्थ्य मन्त्री मोहनबहादुर बस्नेत र पर्यटन मन्त्री सुदन किराँतीलाई पदमा बस्ने नैतिक अधिकार नभएको भन्दै राजीनामा वा बर्खास्त गर्न माग गरेका हुन् ।

एमालेका सांसदले यस विषयमा हिजो र आज प्रधानमन्त्रीले संसदमा जवाफ दिनुपर्ने माग गरेका थिए । तर, जवाफ नदिएपछि आज सदनमै नाराबाजी गरेका हुन् ।