जनता टाइम्स

२५ जेष्ठ २०७९, बुधबार १५:२४

जिसस लमजुङको प्रमुखमा पूर्णबहादुर गुरुङ र मुरली कुमालको उम्मेद्‌वारी, उपप्रमुख र सबै सदस्य एमाले


लमजुङ, २५ जेठ । जिल्ला समन्वय समिति लमजुङको प्रमुखमा नेकपा एमालेबाट पूर्णबहादुर गुरुङ र गठबन्धनबाट नेपाली कांग्रेसका मुरली कुमालको उम्मेद्‌वारी परेको छ । मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा भएको मनोनयनमा प्रमुखमा गुरुङ र कुमालको उम्मेदवारी परेको हो । जिल्ला समन्वय समिति लमजुङको उपप्रमुखमा भने नेकपा एमालेको तर्फबाट बुनाकुमारी रिमाल निर्विरोध हुनुभएको छ भने सदस्यमा पनि एमालेको मात्र उम्मेद्वारी परेपछि सबै सदस्य निर्विरोध हुनुभएको छ ।

समन्वय समितिको खुला सदस्यमा मध्यनेपालका मोहनबहादुर गुरुङ, बेसीशहरका केशरबहादुर खत्री, दोर्दीका शेरबहादुर बोगटी, महिला सदस्यमा मस्र्याङ्दीबाट वविता मजाकोटी, सुन्दरबजारबाट विमला खड्का, मध्यनेपालबाट शारदा शाखी र अल्पसंख्यकबाट सुन्दरबजारका गमबहादुर दुराको मनोनयन मात्र परेको मुख्य निर्वाचन अधिकृत शिवप्रसाद खनालले बताउनुभयो ।

आठ वटा स्थानीय तह रहेको जिल्लामा प्रमुख, उपप्रमुख, अध्यक्ष र उपाध्यक्ष गरी १६ जनामा एमालेले नौ सिटमा विजयी हासिल गरेको जिल्ला समन्वय समिति नेकपा एमालेको एकल बन्ने निश्चित छ । लमजुङमा नेकपा एमालेले बेसीशहर नगरपालिका, मर्स्याङ्दी गाउँपालिका र क्ब्होलासोंथरमा प्रमुख, उपप्रमुख, दोर्दी गाउँपालिकामा अध्यक्ष, सुन्दरबजार र मध्यनेपालमा उपप्रमुखमा विजयी हासिल गरी ९ सिट हासिल गरेको छ भने गठबन्धनले ७ सिट मात्र हासिल गरेको छ ।

जिल्ला समन्वय समितिको प्रमुख, उपप्रमुख र सदस्यहरूका लागि नगरपालिकाका प्रमुख, उपप्रमुख, गाउँपालिका अध्यक्ष र उपाध्यक्षले मतदान गर्ने प्रावधान छ । २०७४ मा पनि जिल्ला समन्वय समिती लमजुङमा एमालेको नै बहुमत रहेको थियो ।