जनता टाइम्स

१२ भाद्र २०८०, मंगलवार १२:२२

बिबाहित नागार्जुनकाे नायिकासँग १५ वर्षसम्म अफेयर तर भएन बिबाह


मुम्बइ, १२ भदौं । साउथ सिनेमाका चर्चित अभिनेता नागार्जुन आज अर्थात २९ अगस्टमा आफ्नो ६४ औं जन्मदिन मनाउँदैछन् ।

जे होस्, नागार्जुन हरेक वर्ष बित्दै गएको छ। यो उमेरमा पनि उनी मुख्य भूमिकामा देखिन्छन् तर २०२२ मा द घोस्ट आएपछि उनले आफ्नो कुनै पनि फिल्मको घोषणा गरेनन् । किनभने यो फिल्म नराम्रोसँग फ्लप भयो, जसमा उनी आफ्नो ३५ वर्ष कान्छी अभिनेत्री सोनल चौहानसँग देखिएकी थिइन् ।

तर उनी अर्को वर्षसम्म अग्नि वर्षममा देखिनेछन् । आज अभिनेताको जन्मदिन हो र यसैले हामी यहाँ उहाँसँग सम्बन्धित केही पुराना सम्झनाहरू चर्चा गर्दैछौं।

अक्किनेनी नागार्जुन रावको जन्म २९ अगस्ट १९५९ मा भएको थियो, जसलाई नागार्जुन भनिन्छ। उनी एक भारतीय अभिनेता मात्र होइन, फिल्म निर्माता, टेलिभिजन प्रस्तोता र उद्यमी पनि हुन । नागार्जुनले मुख्य रूपमा तेलुगु सिनेमाका साथै केही हिन्दी र तमिल भाषाका चलचित्रहरूमा पनि अभिनय गरेका छन्। उनले हालसम्म १०० फिल्ममा काम गरिसकेका छन्, जसमध्ये केहीमा उनले सहायक भूमिका पनि निर्वाह गरेका थिए ।

फिल्ममा आफ्नो दमदार अभिनय र अभिनयले दर्शकको मनमा विशेष स्थान बनाएका नागार्जुनले बाल कलाकारको रुपमा आफ्नो अभिनय करियर सुरु गरेका थिए । सन् १९६८ मा आएको फिल्म ‘सुदीगुण्डालु’मा उनी पहिलो पटक देखिएका थिए । ठूलो पर्दामा नायकको रुपमा प्रवेश गर्ने कुरा हो, यो काम सन् १९८६ मा भएको थियो ।

नागार्जुन यस वर्षको फिल्म ‘विक्रम’ मा ‘नायक’को रुपमा आएका थिए । यो फिल्म सन् १९८३ मा आएको बलिउड फिल्म ‘हिरो’ को रिमेक थियो। उक्त ‘हिरो’ मा ज्याकी श्राफ र मीनाक्षी शेषाद्री मुख्य भूमिकामा थिए । नागार्जुनको पहिलो फिल्म बक्स अफिसमा सफल भएको थियो । यो उनको लागि राम्रो सुरुवात साबित भयो।

आफ्नो प्रशंसनीय कामका लागि अभिनेताले हालसम्म ९ राज्य अवार्ड, ३ फिल्मफेयर अवार्ड र २ वटा राष्ट्रिय फिल्म अवार्ड १९९६ मा निन्ने पेलाडाता पाइसकेका छन् । उनले तेलुगुमा सर्वोत्कृष्ट फिचर फिल्मको लागि पुरस्कार जिते र अन्नमय्या १९९६ को लागि आलोचनात्मक प्रशंसा पनि प्राप्त गरे।

१९८९ मा उनले मणिरत्नम द्वारा निर्देशित रोमान्टिक नाटक गीताञ्जलीमा अभिनय गरे, जसले स्वस्थ मनोरञ्जन प्रदान गर्ने सर्वश्रेष्ठ लोकप्रिय चलचित्रको लागि राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कार जित्यो।

यो १९९८ मा पनि थियो कि नागार्जुन व्यावसायिक सफलता चलचित्र शिवमा देखा पर्‍यो, राम गोपाल वर्मा द्वारा निर्देशित एक्शन फिल्म र ९० मा आयोजित १३ औं भारतको अन्तर्राष्ट्रिय फिल्म महोत्सवमा प्रदर्शन गरिएको थियो। नागार्जुनले १९९० मा शिवको हिन्दी रिमेकबाट बलिउडमा डेब्यू गरे र यसमा अमला अक्किनेनीसँग अभिनय गरे, जो पछि उनकी पत्नी बनिन्।

शिव, मास, क्रिमिनल जस्ता उत्कृष्ट फिल्म दिएका स्टार नागार्जुन साउथमा मात्र नभई हिन्दी फिल्म उद्योगमा पनि निकै चर्चित छन् । सबैलाई थाहा छ कि नागार्जुन बलिउडमा पनि सक्रिय छन् र त्यसपछि मात्र उनको नाम बलिउड अभिनेत्रीसँग जोडिएको थियो। त्यो अरु कोहि नभई चर्चित अभिनेत्री तब्बु थिइन् ।

दुवैको अफेयरले निकै चर्चा पायो तर नागार्जुन पहिले नै विवाहित थिए र आफ्नी श्रीमतीसँग सम्बन्धविच्छेद गर्न चाहँदैनथे । त्यही भएर तब्बु उनीसँग अलग भइन् र यो सम्बन्ध यहीँ टुङ्गियो । भनिन्छ तब्बु र नागार्जुनको अफेयर करिब १५ वर्षसम्म चलेको थियो र यस क्रममा दुवैले धेरै फिल्ममा काम पनि गरेका थिए ।

उनीहरु प्रेममा परे तर नागार्जुनले तब्बुसँग विवाह गर्न सकेनन् । तर, आज पनि तब्बुको मुटुमा नागार्जुनको ठाउँ छ र यो कुरा उनी आफैंले एक अन्तर्वार्तामा व्यक्त गरेकी थिइन् ।