जनता टाइम्स

१ आश्विन २०८०, सोमबार १२:३९

दौरा–सुरूवालमा प्लेन चढेका प्रधानमन्त्री अमेरिकी बिमानस्थलमा टाई–सुटमा उत्रिएपछि


काठमाडौं, असोज १ । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल संयुक्त राष्ट्रसंघीय महासभामा भाग लिन हिजो आइतवार अमेरिकाको न्यूयोर्क पुग्नुभएको छ । नेपालमा नेपाली पोशाष दौरा सुरुवाल सहित तामझामसहित बिदाइ भएका प्रधानमन्त्री अमेरिकामा स्वागत भने खल्लो भएको छ ।

नेपालका सरकार प्रमुखलाई स्वागत गर्न अमेरिकाले कोही पनि प्रतिनिधि पठाएन । राष्ट्रसंघका लागि नेपालका आवासीय प्रतिनिधि लोकबहादुर थापाले जोन अफ केनेडी विमानस्थलमा नेपाली टोलीलाई रिसिभ गर्नुभएको थियो ।

प्रधानमन्त्रीको फेसबुक पेजमा नेपालबाट बिदाइ हुँदाका थुप्रै तस्बिर राखिएको छ, तर अमेरिकामा ओर्लिएका तस्बिर छैनन् । यद्यपि प्रधानमन्त्रीको सचिवालयले विमानस्थलका तस्बिर मिडियालाई उपलब्ध गराएको छ । अहिले सामाजिक सञ्जालमा प्रधानमन्त्रीको स्वागत र बिदाइका दुई तस्बिर चर्चामा छन् ।

चर्चाको कारण हो, प्रधानमन्त्रीको फेरिएको पोशाक । त्रिभुवन विमानस्थलमा बिदाइ हुँदा प्रधानमन्त्री राष्ट्रिय पोशाक दौरासुरूवालमा हुनुहुन्थ्यो भने अमेरिकी विमानस्थलबाट निस्किँदाको तस्बिरमा उहाँ सुट–टाईमा देखिनुभएको छ । प्रधानमन्त्रीको मात्र होइन, उहाँकी सुपुत्री गंगा दाहालको पनि पोशाक फेरिएको छ । उहाँ यहाँबाट बिदाइ हुँदा सारी–चोलोमा हुनुहुन्थ्यो ।

अमेरिका पुग्दा कोट–पाइन्टमा देखिनुभएको छ । प्रधानमन्त्री अमेरिका जाँदा कतारको दोहामा ट्रान्जिट रहेको र त्यहि विमानस्थलमा नै बुबा–छोरीले पोशाक परिवर्तन गरेको गर्नुभएको बताइएको छ । नेपालको प्रतिनिधित्व गर्दै संयुक्त राष्ट्र संघको महासभामा जानुभएका प्रधानमन्त्री दाहालको यो कामको चर्काे आलोचना भएको छ ।