जनता टाइम्स

२२ असार २०८१, शनिबार ०५:२१

पेनाल्टी सुटआउटमा पोर्चुगललाई स्तब्ध पार्दै फ्रान्सले तय गर्यो युरो कपको सेमिफाइनल यात्रा


काठमाडौं, असार २२ । पोर्चुगललाई पेनाल्टी सुटआउटमा पराजित गर्दै फ्रान्स युरो २०२४ को सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । ह्याम्बर्गमा तनावपूर्ण खेलपछि भएको पेनाल्टी सुटआउटमा पोर्चुगललाई स्तब्ध पार्दै फ्रान्सले सेमिफाइनलको यात्रा तय गरेको हो ।

प्रतिस्थापन खेलाडी जोआओ फेलिक्सले पोष्टको बाहिरी भागमा प्रहार गरेपछि हर्नान्डेजले विजयी पेनाल्टीमा गोल गरेका हुन । पेनाल्टीमा जोआओको त्यो मात्र मिस थियो ।
बिजयपछि फ्रान्सका खेलाडीहरू पछि प्रशंसकहरूसँग खुसी मनाउन पिचको अर्को छेउमा दौडिए, जबकि पोर्चुगल, जसले पाँच दिन अघि स्लोभेनियालाई शुटआउटबाट पराजित गरेको थियो, उनीहरूले आफ्ना समर्थकहरूलाई ताली बजाउँदा निराश महसुस गरे ।

यो पोर्चुगल कप्तान क्रिस्टियानो रोनाल्डोको लागि एक युगको अन्त्य हो, जसले यस हप्ता यो उनको अन्तिम यूरो हुनेछ भनेर पुष्टि गर्यो । खेलअघि, सबैको नजर ३९ वर्षीय रोनाल्डो र फ्रान्सका केलियन एमबाप्पे बीचको खेलमा थियो तर दुवैले प्रभाव पार्न सकेनन । यद्यपि पोर्चुगल स्ट्राइकरले आफ्नो स्पट किक छोडे ।

नाक भाँचिएको कारणले मास्कले ढाकिएको अनुहारमा पहिल्यै प्रहार गरेपछि एमबाप्पेलाई अतिरिक्त समयमा स्थानान्तरण गर्नुपर्यो, त्यसैले उनले पेनाल्टी सुटआउटमा भाग लिन सकेनन । पोर्चुगलले उत्कृष्ट खेले पनि तुलनात्मक रूपमा थोरै अवसरहरू सहितको खेल निकै रोमाञ्चक थियो । फ्रान्सका रान्डल कोलो मुआनीले रुबेन डियासले इन्च चौडाइमा प्रहार गरेको शट ब्रुनो फर्नान्डिस र भिटिन्हालाई गोलकिपर माइक मैगनानले बचावट गरेका थिए ।

केही क्षण पछि, एडुआर्डो क्यामाभिङ्गाले फ्रान्सलाई अगाडि राख्नुपर्ने थियो जब उनले नजिकको दायराबाट टाढाको पोष्ट बाहिरको प्रयासलाई ताने । तर अतिरिक्त समय आवश्यक थियो र जब त्यो क्षण आयो, पोर्चुगलका तावीज रोनाल्डोले फ्रान्सिस्को कन्सेकाओको कटब्याकलाई बारको माथिबाट प्रहार गरे, जसले गोलको पछाडि फ्यानहरूलाई चकित तुल्यायो र लगातार खेलहरूमा दोस्रो शुटआउट पछि उनीहरूको भाग्य समाप्त भयो ।

फ्रान्सले अब मंगलबार म्युनिखमा हुने सेमिफाइनलमा स्पेनको सामना गर्नेछ ।