जनता टाइम्स

२० असार २०७६, शुक्रबार १४:२२

नेकपाको एकता र शान्ति प्रक्रिया भाँडन ठुलै षडयन्त्र भइरहेको प्रचण्डको खुलासा


काठमाडौं, असार २०

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, प्रचण्डले डा.बाबुराम भट्टराईको बौद्धिकता अन्य ठाउँमा काम नलाग्ने भन्दै नेकपामा फर्किन आग्रह गर्नुभएको छ । भट्टराईको पार्टीका प्रभावशाली नेताहरुलाई आज नेकपामा प्रवेश गराएपछि अध्यक्ष प्रचण्डले सो आग्रह गर्नुभएको हो ।

प्रचण्डले नेकपामा फर्किए बेगर डा. भट्टराईको पिएचडीले अन्यत्र सकारात्मक परिणाम दिन नसक्ने ठोकुवा गर्नुभयो । पार्टी एकता प्रकृयामा आउन पूर्वसहकर्मी भट्टराईलाई पटक पटक प्रचण्डले आग्रह गर्नुभयो । कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रचण्डले मोहन वैद्य किरण, मोहनविक्रम सिंह, चित्रबहादुर केसी र नारायणमान विजुक्छेलाई पनि पार्टी एकता प्रकृयामा आउन आग्रह गर्नुभयो । अध्यक्ष प्रचण्डले आफूहरु उल्लेखित सवै नेतालाई सम्मान दिन तयार रहेको घोषणा पनि गर्नुभयो ।

प्रचण्डले नेपालको शान्ति प्रकृया र पार्टी एकता भाड्न चलखेल भएको खुलासा पनि गर्नुभयो । नेपालको शान्ति प्रकृया भाड्न केही व्यक्तिलाई यूरोप घुमाइएको प्रचण्डको भनाई थियो । पार्टी एकता रोक्ने अनेकौं प्रयास भैरहेको पनि उहाँले बताउनु भयो ।

‘पार्टी एकता र शान्ति प्रक्रिया भाँडन अनेकौं चलखेल भइरहेको छ, तर यसलाई हामी सवै मिलेर परास्त गर्नुपर्छ,’ प्रचण्डको भनाई थियो ।