जनता टाइम्स

४ आश्विन २०८०, बिहीबार १७:४०

सनातन धर्मको महत्व दर्शाउने कार्यक्रम ‘युटोपिया-एक सुन्दर भविष्य’ आउँदै


काठमाडौं, ४ असोज । सनातन धर्मको महत्व दर्शाउने कार्यक्रम ‘युटोपिया-एक सुन्दर भविष्य’ निर्माण हुने भएको छ । मेगा आर्ट एण्ड ईन्टरटेन्मेन्टको ब्यानरमा निर्माण हुन लागेको कार्यक्रमलाई राष्ट्रिय टेलिभिजनबाट छिट्टै प्रशारण गर्ने तयारी समेत गरिएको छ । चलचित्र लेखक, निर्देशक, पत्रकार एवं युवा ज्योतिषको रूपमा परिचित जनक खड्काले कार्यक्रम प्रस्तुत एवं निर्देशन गर्नेछन् ।

‘सनातन’ को अर्थ-शाश्वत वा ‘अनन्त’ अर्थात्, जसको न त सुरुवात छ न अन्त्य नै भन्ने हुन्छ । यस धर्मको कोही प्रवर्तक नभई साक्षात ईश्वरलाई नै यस धर्मले मान्ने गर्दछ । त्यस्तै अंग्रेजी शब्द युटोपियाको अर्थ स्वप्नलोक वा रामराज्य हुने गर्दछ । राजनितिज्ञ एवं लेखक नवराज लम्सालको कार्यकारी निर्माणमा बन्न लागेको यस कार्यक्रमका निर्माता समाजसेवामा क्रियाशील रहेका पिटर कुमार श्रेष्ठ रहेका छन् ।

कार्यक्रममा देशका बिशिष्ट योगदान पुर्याउने ब्यक्तिहरूलाई अतिथिको रूपमा बोलाएर हिन्दु धर्मको चुनौती, महत्व र अवसरलाई विश्लेषण गर्दै वैदिक ज्योतिषशास्त्रको आधारमासमेत अतिथिको जन्मकुण्डलि बिश्लेषण गर्ने कार्यक्रमको लक्ष्य रहेको सञ्चारकर्मी तथा कार्यक्रम निर्माण समुहका सदस्य विवेक कुमार ठाकुरले बताउनुभएको छ ।

उहाँका अनुसार सञ्चारकर्मी पंकज मिश्रले कार्यक्रममा एक हिन्दू धर्म सम्वन्धी विशेष रिपोर्ट प्रस्तुत गर्नेछन् । अहिलेको अत्याधुनिक युगमा जीउन सिकाउने शास्त्र भनेकै सनातन धर्म भएको तथा सनातन धर्ममा आधारित भएर विज्ञान बनेकोले यसको प्रार गर्न आवश्यक भएको निर्देशक खड्काले बताउनुभयो । कार्यक्रममा धर्मका साथै धर्मसंग जोडिएको विज्ञानको विषयमा समेत बहस हुनेछ ।