जनता टाइम्स

२२ असार २०८१, शनिबार १९:१९

बाढी पहिरोका कारण बीपी राजमार्ग र कान्ति लोकपथसहित देशभर ३६ वटा मुख्य सडक खण्ड अवरुद्ध, कहाँ कहाँ हुन सक्दैन सवारी सञ्चालन ? (सूचीसहित)


काठमाडौं, असार २२ । शुक्रवारदेखि परेको अविरल वर्षाका कारण उत्पन्न बाढी र पहिरोका कारण देशभरमा ३६ वटा मुख्य सडक खण्ड पूर्ण रूपमा अवरुद्ध भएका छन ।

नेपाल प्रहरीले दिएको विवरण अनुसार बीपी राजमार्गदेखि काठमाडौंबाट हेटौडा जाने वैकल्पिक राजमार्गको रूपमा रहेको कान्ति लोकपथ पहिरोका कारण पूर्णरुपमा अवरुद्ध भएको छ । बागमती गाउँपालिका वडा नम्बर ३ मा पहिलो गएका कारण सडक अवरुद्ध भएको छ ।

यस्तै चित्लाङ–मकवानपुर सडक खण्ड पनि पूर्णरूपमा अवरुद्ध भएको छ । यो सडक खण्डमा चन्द्रागिरि वडा नम्बर ४ मा अन्तर्गत रहेको सडकमा पहिरो गएपछि सडक अवरुद्ध बनेको हो । यस्तै भीमफेदी गाउँपालिका ४ मा गएको पहिरोका कारण भीमफेदी काठमाडौ सडक अवरुद्ध भएको छ । यस्तै अविरल वर्षाका कारण रसुवाको स्याफ्रुबेसी–थाम्बुचेत सडक, चखेल–देउराली जाने सडक पूर्ण रूपमा अवरुद्ध भएको छ ।

यस्तै सिन्धुलीको सुनकोशी गाउँपालिका २ मा गएको पहिरोका कारण बीपी राजमार्ग पूर्णरुपमा बन्द भएको छ । काभ्रेको रोशी गाउँपालिका ८ नर्केमा भएको अवरोधका कारण बीपी राजमार्ग खण्ड बन्द भएको हो । यसैगरी मनाङको चामेमा बाढीका कारण चामे–बेशीसहर सडक खण्ड पूर्ण रूपमा अवरोध भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

म्यादीमा पहिरोका कारण बेनी–दरवाङ सडक र बेनी जोमसोम सडक पूर्णरुपमा अवरुद्ध भएको छ । लमजुङमा पहिरोका कारण बेशीसहर मनाङ सडक पूर्ण रूपमा अवरुद्ध भएको छ । तनहुँको आवुखैरेनीमा पहिरोका कारण पृथ्वीराजमार्गमा अवरुद्ध भएको छ ।

हेर्नुहोस पूरा विवरण :