४ कार्तिक २०७८, बिहीबार ००:००

मुख्यमन्त्री शाक्यले प्रदेशसभामा मागिन विश्वासको मत


हेटौंडा, कात्तिक ४ । बागमती प्रदेशकी मुख्यमन्त्री अष्टलक्ष्मी शाक्यले प्रदेशसभामा विश्वासको मत माग्नुभएको छ । आज बसेको प्रदेशसभा बैठकमा मुख्यमन्त्री शाक्यले विश्वासको मत माग्नुभएको छ । आज बसेको प्रदेशसभा बैठकमा मुख्यमन्त्री शाक्यले आफूलाई विश्वासको मत दिन आग्रह गर्नुभएको हो ।

गत असोज २४ गते बसेको प्रदेशसभाको बैठकमा मुख्यमन्त्री शाक्यले नेपालको संविधानको धारा १८८ को उपधारा २ तथा प्रदेश नियमावली २०७४ को नियम १४३ को उपनियम १ बमोजिम विश्वासको मतसम्बन्धी प्रस्ताव पेस गर्नुभएको थियो । आफू मुख्यमन्त्री हुँदा आफ्नो पार्टी एमालेको एकल बहुमत रहेको स्मरण गराउँदै उहाँले अहिले एमालेमाथि आक्रमण भइरहेको बताउनु भयो ।

प्रदेशसभामा एक सय नौ सांसद छन् । सरकार बनाउन ५५ सांसद आवश्यक पर्दछ । तर, प्रदेशसभामा अहिले एमालेसँग ४३, माओवादी केन्द्रसँग २३, कांग्रेससँग २२, नेकपा एकीकृत समाजवादीसँग १३, विवेकशील साझाका दुई, नेमकिपाका दुई, राप्रपाका दुई र जसपाका एकजना सांसद छन् ।