जनता टाइम्स

१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार १५:२९

एकरात सँगै बसेर प्रेमी फरार, घरबाट भागेकी युवतीले उठाइन् यस्तो कदम . . .


एजेन्सी, १४ असोज । प्रेम सम्बन्धमा केटा र केटी भागेको धेरै घटना सुन्नु भएको होला । तर, बिहारको वैशाली जिल्लामा भएको यो घटनाको कथा तपाईले सायदै सुन्नु भएको छ । अप्रिलदेखि बेपत्ता भएकी एक युवतीलाई प्रहरीले फेला पारेपछि यो कथा बाहिर आएको हो । युवतीले प्रहरीलाई अनौठो कथा सुनाइन् ।

गोरौल बजार गए, त्यसपछि फर्किएनन्
वैशाली जिल्लाको गोरौल थाना क्षेत्र अन्तर्गतको गाउँबाट अप्रिल महिनामा एक नाबालिग बेपत्ता भएकी थिइन् । बालिकाका बुवाले प्रहरीमा उजुरी गरेका थिए । आफ्नी १७ वर्षीया छोरी गाउँकै शिव मन्दिर नजिकै उभिएकी थिइन् भन्ने बुबाले प्रहरीलाई बताए । केहीले फोन गरेर गोरौल बजारमा बोलाए । साँझसम्म घर नफर्केपछि छोरीको खोजी गर्न थालियो ।

विक्कीको प्रेममा केटी
अनुसन्धानका क्रममा विक्की कुमारले केही व्यक्तिसँग मिलेर आफ्नी छोरीलाई विवाह गर्ने वा गल्ती गर्ने नियतले अपहरण गरेको जानकारी प्राप्त भएको बुबाले प्रहरीलाई बताए । यसैबीच अपहरणमा परेकी किशोरीले दुई पटक भिडियो सार्वजनिक गर्दै आफू विक्कीसँग प्रेममा रहेको बताएकी थिइन् ।

रातभर सँगै बसेर बिहान विक्की भागे
युवतीले भनिन् कि विक्कीले अरु दुई केटीको सहयोगमा उनलाई बोलाएर मुजफ्फरपुर लगेको थियो । विक्की रातभर युवतीसँगै बसे तर घटना प्रहरीमा पुगेपछि उनी भागेका थिए । अब केटी नराम्रोसँग फँसिसकेकी थिइन् । उनको घर फर्कने बाटो पनि बन्द थियो ।

प्रेमी भागेपछि अर्कै केटासँग बिहे
यसैबीच उनी मुजफ्फरपुरको गोबरशाही इलाकाका एक युवकसँग सम्पर्कमा आएर विवाह गरिन् । यसैबीच युवतीले विक्कीलाई अपहरणमा संलग्न रहेको भन्दै प्रहरीले पक्राउ गरेको थाहा पाएपछि उनले भिडियो सार्वजनिक गर्दै आफूलाई रिहा गर्न अपिल गरिन् । तर, प्रहरी डायरीमा यो मुद्दा अनसुलझे नै रह्यो ।

युवती आफ्नो परिवारसँग सम्पर्कमा थिइन्
यसैबीच प्रहरीले अपहरणमा परेकी बालिकाका बाबु र अन्य आफन्त सम्पर्कमा रहेको गोप्य सूचना पाएको थियो । त्यसपछि प्रहरीले परिवारका सदस्यलाई दबाब दियो । परिवारका सदस्यलाई पनि पक्राउ गरी प्रहरी चौकीमा ल्याइयो । फलस्वरूप, अपहरण बालिकालाई मुजफ्फरपुरको नेउराबाट निकै नाटकीय ढंगले बरामद गरी प्रहरी चौकीमा ल्याइयो ।

विक्की धेरै महिनादेखि जेलमा छन्
यस मामिलामा वैशाली थाना क्षेत्रको मदारना विशनपुर गाउँका विक्की कुमार पनि केही महिनादेखि जेलमा छन्। बालिकालाई बरामद गरी बयानका लागि अदालतमा पेश गरिएको इन्चार्ज एसएचओ विकास कुमारले बताए । प्रेमसम्बन्धको मामला देखिन्छ। बालिकाका आफन्तलाई पनि सोधपुछ गरिएको छ ।