जनता टाइम्स

१६ माघ २०७९, सोमबार १६:४२

हुनेवाला पतिसँगको च्याटपछि युवतीले गरिन आत्महत्या ! आखिर किन ?


एजेन्सी, १६ माघ । शनिबार दिउँसो आफ्नो हुनेवाला पतिसँग ह्वाट्सएपमा च्याट गरेपछि युवतीले छतमा सल बाँधेर फाँसीमा झुण्डिएर आत्महत्या गरेकी थिइन् । प्रहरी चौकीले मोबाइल बरामद गरेको छ ।

जंगल डुमरी नम्बर दुई गाउँको बंगला टोलाका श्रीकान्त यादव गुजरातको बडोदरामा ठेक्काको काम गर्छन्। उनकी छोरी २३ वर्षीया बिन्दियाको विवाह एक वर्षअघि गिडा प्रहरी चौकी अन्तर्गत बोक्ताका चन्द्रजितसँग हुने पक्का भएको थियो । फेब्रुअरी ९, २०२३ मा विवाह हुनेवाला थियो, जसको तयारीमा श्रीकान्त १८ जनवरीमा परिवारसँग गाउँ आएका थिए । उनले दाइजो दिन बुलेट बाइक किनेका थिए । शनिबार बिहान श्रीकान्त आफन्तहरूसँग कपडा किनमेल गर्न र विवाहको कार्ड बाँड्न गएका थिए ।

युवतीकी आमा गाउँकै अर्को घरमा विवाहको तयारीका लागि लुगा मिलाउँदै थिइन् । यसैबीच युवतीले कोठाको ढोका बन्द गरी छतको पंखा झुण्ड्याउने किलामा सलको फाँसीले झुण्डिएर आत्महत्या गरिन् । दिउँसो ३ः३० बजे घटनाबारे आफन्तले थाहा पाएपछि उनलाई सामुदायिक स्वास्थ्य केन्द्र ल्याइयो । इन्चार्ज इन्स्पेक्टर गुल्रिहा मनोज पाण्डेले घटनाका आधारमा मुद्दा दर्ता गरी कारबाही गरिने बताए ।

दिउँसो युवतीका हुनेवाला पतिसँग ह्वाट्सएपमा कुराकानी गरेपछि आत्महत्या गरेको बताइएको छ । पहिले पनि फोनमा दुईबीच कुराकानी भएको पाइएको छ । च्याटिङमा युवतीले लेखेकी छिन् ‘‘तिमी यस्तो निस्कन्छौ भन्ने थाहा थिएन, भगवानले तिमीलाई आशीर्वाद दिउन्, तिमीले भर्खर मसँग टाइम बितायौ, तिमीले मलाई कहिल्यै माया गरेनौ’ दोस्रो च्याट ‘म अहिले त्यही घरमा छु’ । ‘कसरी बाँचूँ, अब म त्यो घरमा बस्न सक्दिन । तिमीले मेरो इज्जत बिगार्यौ, बिहे गर या नगर केही फरक पर्दैन, अब म एक्लै बस्न सक्दिन ‘अन्तिम च्याट’ तिमीले साह्रै गलत गर्यौ’ दिउँसो १२ः३२ बजे गरेको च्याट । यता, युवतीका आफन्तले हुनेवाला पतिले पठाएको सबै म्यासेज डिलिट गरेको बताइएको छ ।

सिक्रीगञ्ज क्षेत्रको इसरौली गाउँमा कोठामा फाँसीमा झुण्डिएको अवस्थामा छात्राको शव फेला परेको छ, आफन्तहरु रोएर दुखी छन् । प्रहरीले यस विषयमा अनुसन्धान गरिरहेको छ इसरौली गाउँपालिका निवासी रामजानककी छोरी गीता बीए दोस्रो वर्षको विद्यार्थी थिइन् । शनिबार दिउँसो कोठामा बसेर अध्ययन गरिरहेको आफन्तले बताए । आफन्तहरू खेतमा काम गर्न गएका थिए । दिउँसो साढे दुई बजे फर्कँदा गीताको शव छतको कुंडीमा बाँधिएको दुपट्टामा झुण्डिएको थियो ।