जनता टाइम्स

२९ फाल्गुन २०८०, मंगलवार १७:३९

प्रदिप ज्ञवालीको व्यंग्य – द्वन्द्वले रोल्पालाई सुनैसुनको घर दियो


रोल्पा, २९ फागुन । नेकपा एमालेका उपमहासचिव प्रदिप ज्ञवालीले द्वन्द्वले के दियो भनेर समीक्षा गर्न रोल्पाली जनतालाई सुझाएका छन् । एमाले रोल्पाको सातौँ जिल्ला अधिवेशनको उद्घाटन गर्न लिबाङ पुगेका ज्ञवालीले दश बर्ष चलेको द्वन्द्वले विकास गर्‍यो कि बिनाश गर्यो भन्दै गम्भीर समीक्षा गर्न रोल्पालीलाई सुझाएका हुन् ।

‘दश बर्षसम्म चलेको द्वन्द्वले क्रान्ती सफल गरेन ।’ उपमहासचिव ज्ञवालीले भन्नुभयो,‘जनताको अवस्था फेरिएन । नेताको मात्रै जीवन स्तर उकासियो ।’ उहाँले क्रान्तीको सपना देखाएर जनतालाई ढाँटिएको भन्दै रोल्पाली जनता भ्रममा पर्न नहुने बताउनुभयो । सुन तस्करीको प्रसङ्ग कोट्याउँदै उपमहासचिव ज्ञवालीले द्वन्द्वबाट स्थापित भएका नेता र उहाँका छोराहरू सुन तस्करीमा जोडिनु यहाँका जनताका सपनामाथि कुठाराघात भएको टिप्पणी गर्नुभयो ।

‘दश बर्ष द्वन्द्व के नेता र नेताका छोराले सुन तस्करीको लाइन मिलाउन थियो,’ उहाँले भन्नुभयो,‘द्वन्द्वले रोल्पालाई के दियो भन्दा सुनैसुनका घर दियो भनेर ब्यंग्य गर्नेबेला आयो । यो बिडम्बना हो ।’ एमाले सचिव एवं लुम्बिनी प्रदेश इन्चार्ज पद्मा अर्यालले अहिलेको गठबन्धन विदेशीको इशारामा नभएको बताउनुभयो । काग्रेस–माओवादी गठबन्धनले मुलुक चौपट भएकाले देशको सम्बृदिका लागि एमाले र माओवादीको गठबन्धन बनेको बताउनुभयो । केहीबेरमा सुरू हुने बन्द सत्रले एमाले रोल्पाको नयाँ जिल्ला कमिटी चयन गर्नेछ । अध्यक्षका लागि अमृत घर्ती,घनश्याम आचार्य, शान्तकुमार वली र रोशन वलीले दाबेदारी प्रस्तुत गर्नुभएको छ ।