जनता टाइम्स

२३ असार २०८१, आईतवार ०६:१३

टर्कीलाई स्तब्ध पार्दै युरो २०२४ को सेमिफाइनलमा पुग्यो नेदरल्याण्ड्स


काठमाडौं, असार २३ । टर्कीलाई पराजित गर्दै नेदरल्याण्ड्स युरो २०२४ मा इङ्ल्यान्डसँग सेमिफाइनल खेल्ने पक्का गरेको छ ।

गएराती भएको खेलमा नेदरल्याण्ड्सले टर्कीलाई स्तब्ध पार्दै सेमिफाइनलेको यात्रा तय गरेको हो । कोडी गाक्पोको दबाबमा आफ्नो गोललाइनमा बल बन्डल गर्दै मेर्ट मुल्दुरको आत्मघाती गोलले ब्रेकमा पछि परेको नेदरल्यान्डले अग्रता फिर्ता लिएको थियो । सेन्टर ब्याक समेत अकायदिनले पहिलो हाफमा प्रभावशाली प्रदर्शनलाई क्याप गर्दै अर्दा गुलरको डिङ्क्ड क्रसमा हेड गर्दा टर्कीलाई अगाडि राखेका थिए ।

उनी टर्कीका फ्यानहरूकहाँ दौडिए, आफ्नो शर्टमा रहेको ब्याजलाई चुम्बन गरे र उनीहरूको अगाडि प्रार्थना गर्न घुँडा टेके, जबकि प्रतिस्थापनहरूले टचलाइनलाई तल झारे। तर तिनीहरूको उत्सव टिक्न सकेन किनकि पहिलो हाफ खराब रहेको नेदरल्यान्ड्सले ब्रेकपछि जवाफ दियो, वैकल्पिक खेलाडी वाउट वेघोर्स्टको साथ। टर्कीका कान आयहानलाई रिबाउन्डमा पुग्नबाट रोक्न वेघर्स्टले आफ्नै बक्सभित्र महत्वपूर्ण अवरोध गरेपनि उनीहरूले स्टेफान डे भ्रिजको हेडरमार्फत बराबरी गोल फेला पारे ।

टर्कीले रियल म्याड्रिडका गुलरले उत्कृष्ट फ्रि–किक पोस्टमा झुकाउँदा आफ्नो अग्रता झण्डै दोब्बर बनायो, तर मौका पाएको सदुपयोग गर्न सकेन । ग्यारेथ साउथगेटको टोलीले पेनाल्टीमा स्विट्जरल्याण्डलाई हराएपछि रोनाल्ड कोम्यानको पक्षले अब बुधबार डर्टमुन्डमा इङ्ल्यान्डसँग प्रतिस्पर्धा गर्नेछ, फ्रान्स वा स्पेनमध्ये कुनै एक विरुद्धको फाइनलमा स्थान दाउमा छ।

मेर्ट मुल्दुरले आत्मघाती गोल गरेपछि कोडी गाक्पोले नेदरल्यान्ड्सलाई अग्रता दिलाएका थिए । अन्तिम १६ मा रोमानियामाथि ३–० को प्रभावशाली जित अघि नेदरल्यान्ड्समाथि दबाब बढेको थियो । तर पहिलो हाफको यो प्रदर्शन पुरानो तरिकामा फर्कियो । निष्क्रिय, अनुमानित र कमजोर, तिनीहरूले काउन्टर–आक्रमणमा टर्कीको धम्कीसँग सामना गर्न संघर्ष गरे र अर्को छेउमा पर्याप्त ठाउँहरू सिर्जना गरेनन ।

गोलकिपर बार्ट भेरग्रुगेनले केरेम अक्टुरकोग्लुलाई अन्तिम समयमा उत्कृष्ट बचाउको साथ गोल हुन दिएनन । यो हारसँगै टर्कीले सेमिफाइनल पुग्ने मौका गुमाएको छ । टर्कीको लागि उत्कृष्ट प्रतियोगिताको यो निराशाजनक अन्त्य पनि हो ।