मूख्य समाचारवागमतीशिक्षा / स्वास्थ्यसमाचारसमाज

२४ घण्टामा देशभर थपिए २९४२ संक्रमित, काठमाडौं उपत्यकामा १६९८

  •  
  •  
  •  
  •  

काठमाडौं, कात्तिक २

पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर २९४२ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता प्रा.डा. जागेश्वर गौतमले पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर २९४२ जना संक्रमित थपिएको जानकारी दिनुभयो । त्यस्तै काठमाडौं उपत्यकामा १६९८ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार काठमाडौंमा १४६९, भक्तपुरमा ९९ र ललितपुरमा १३० जनालाई कोरोना पोजेटिभ देखिएको हो । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयको नियमित कोरोना ब्रिफिङका क्रममा प्रवक्ता डा. गौतमले दिनुभएको जानकारी अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा १४ हजार ८७५ जनाको पिसिआर परीक्षण गरिएको थियो ।

हालसम्म नेपालमा १२ लाख ८३ हजार ३५४ जनाको पिसिआर परीक्षण गरिएको पनि उहाँले जानकारी दिनुभयो । आजको तथ्यांकसहित नेपालमा कोरोना संक्रमित हुनेको संख्या १ लाख ३२ हजार २४६ जना पुगेको छ । आज ३९ हजार ३४१ जना सक्रिय संक्रमित रहेका छन । त्यस्तै पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप २३२६ जना उपचारपछि निको भएर डिस्चार्ज भएका छन् ।

यो सहित डिस्चार्ज हुनेको कुल संख्या ९२ हजार १६६ पुगेको छ । स्वास्थ्य प्रवक्ता गौतमका अनुसार डिष्चार्ज हुनेमा प्रदेश १ मा ७९३४, प्रदेश २ मा १५५७०, बाग्मति प्रदेशमा ४०२४४, गण्डकी प्रदेशमा ४७८७, लुम्बिनि प्रदेशमा ११५७५, कर्णाली प्रदेशमा ३८६८ र सुदुरपश्चिम प्रदेशमा ७८८७ जना कोभिड संक्रमणबाट मुक्त हुनुभएको छ । मन्त्रालयका अनुसार आजसम्म डिस्चार्ज हुनेको यो संख्या ६९.७ प्रतिशत हो ।

संस्थागत आइसोलेसनमा १२ हजार ९३३ जना रहनुभएको छ । हाल कोरोना संक्रमित होम आइसोलेसनमा २६ हजार ४०८ जना हुनुहुन्छ । क्वारेन्टाइनमा रहनुभएको संख्या ४ हजार ८३१ रहेको छ । प्रवक्ता गौतमका अनुसार पाँच सय बढी सक्रिय संक्रमित जिल्लाहरु मोरङ, सुनसरी, सुर्खेत, मकवानपुर, काठमाडौं, भक्तपुर, ललितपुर, चितवन, कास्की, दाङ, बाँके र रुपन्देही रहेको छ । शून्य संक्रमित भएको जिल्ला मुस्ताङ रहेको छ ।

Comment here