जनता टाइम्स

२५ कार्तिक २०७८, बिहीबार १०:३२

एमाले महाधिवेशन प्रतिनिधिका उम्मेदवार : कोही पार्टी सदस्य नै नभएका, कोही ‘फरार’ सूचीका


ओखलढुंगा, कात्तिक २५ । नेकपा एमालेको १०औँ राष्ट्रिय महाधिवेशनको महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि ओखलढुंगामा २९ जनाले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन । निर्वाचन समितिले सार्वजिनक गरेको विवरण अनुसार तत्कालीन संविधानसभा सदस्य हर्कबोल राई र शकुन्तला राजभण्डारी, एमाले जिल्ला अध्यक्ष मोहनकुमार श्रेष्ठ, प्रदेशसभा सांसद अम्बिर गुरुङ, उत्तम राई, तीर्थ सुवेदीसहित २९ नेता कार्यकर्ताको उम्मेदवारी परेको छ ।

महाधिवेशन प्रतिनिधि दावी गर्नेमा अनेरास्ववियुका केन्द्रीय सदस्य निशान श्रेष्ठ, युवा संघकी नेतृ थलु राजभण्डारी समेत हुनुहुन्छ । निर्वाचन समितिले बिहीबार दिउँसो सम्मका लागि उम्मेदवारी फिर्ता लिन सक्ने जनाएको छ । सहमतिका लागि प्रयास भइरहेको एमालेका जिल्ला ईञ्चार्ज यज्ञराज सुनुवारले बताउनु भयो ।

उम्मेदवार पार्टी सदस्य नभएकादेखि ‘फरार’ सम्म

एमालेका महाधिवेशन प्रतिनिधीका उम्मेदवार पार्टी सदस्य नभएका र आपराधिक मुद्दामा फरार रहेका व्यक्तिसम्म रहेका छन । उम्मेदवारी दर्ता गरेकी युवा संघकी नेता थलु राजभण्डारीको पार्टी सदस्यता नभएको, सिद्धिचरण नगरपालिकाकी उपप्रमुखको विधान अनुसारको योग्यता नपुगेको भनेर निर्वाचन समितिले कैफियत लेखेको छ ।

त्यस्तै, वारेसबाट उम्मेदवारी दर्ता गराएका पेशल राज बुढाथोकी प्रहरीको फरार सूचीमा छन् । ठगी मुद्दामा फरार बुढाथोकीको वारेसबाट उम्मेदवारी दर्ता गरिएको छ ।