जनता टाइम्स

२ मंसिर २०७८, बिहीबार १९:३३

एमाले महाधिवेशन उद्घाटन : ५ सय जना बस्न मिल्ने गरी मञ्च, उद्घाटन स्थलमा ‘सेल्फी स्पट’ निर्माण


चितवन, कात्तिक २ । नेकपा एमाले १०औं महाधिवेशन उदघाटन समारोहमा हैसियतअनुसार कुर्सीको व्यवस्थापन हुने भएको छ । पाँच लाखको उपस्थितिमा उद्घाटनका लागि बनाउन लागिएको मञ्चलाई चार भागमा विभाजन गरी कुर्सी व्यवस्थापन गर्न लागिएको हो ।

‘महाधिवेशन उद्घाटनका लागि भव्य मञ्च बनाउन सुरु गरेका छौं, सो मञ्चलाई चार भागमा विभाजन गरी कुर्सीको व्यवस्थापन हुनेछ,’ मञ्च निमार्णमा सक्रिय नेता विनोद श्रेष्ठले भन्नुभयो, ‘अध्यक्षसहित पदाधिकारी स्थायी कमिटी सदस्य र अतिथिहरु एउटा भागमा रहनु हुनेछ भने केन्द्रीय सदस्यहरु मञ्चको दोस्रो भागमा रहनु हुनेछ ।’ उहाँका अनुसार केन्द्रीय सल्लाहकारलाई पनि मञ्चको एक भागमा राखिनेछ भने प्रमुख बक्ताहरु बोल्नलाई अर्को भाग बनाउने गरी मञ्च व्यवस्थापनको काम सुरु भएको छ ।

श्रेष्ठकाअनुसार मञ्च निमार्णका लागि हिजोबाट नारायणी किनाराको खाली भागलाई सम्याउन प्रक्रिया भने सुरु भइसकेको छ । ‘बाढीले क्षतिग्रस्त बनाएको किनारालाई सम्याउने काम भइरहेको छ, त्यो सक्ने बितिक्कै मञ्च निर्माण सुरु हुनेछ,’ श्रेष्ठले भन्नुभयो । उद्घाटन सत्रमा ५ सय जना बस्न मिल्ने गरी मञ्चको निर्माण गरिनेछ ।

यसैगरी, उद्घाटन स्थलमा ‘सेल्फी स्पट’ निर्माण गरिनेछ भने उद्घाटन स्थल र भरतपुरका चोकमासमेत गरी २० वटा डिजिटल बोर्ड राखिनेछ । ‘एउटा डिजिटल बोर्ड नवलपरासीको किनारामा पनि राख्ने गरी योजना बनाएका छौं,’ उहाँले भने ।

भरतपुर र नवलपरासीतर्फका विभिन्न ७ स्थानबाट आउने जुलुसलाई महाधिवेशन उद्घाटन स्थलसम्म लैजान र उद्घाटन कार्यक्रमलाई ब्यवस्थित गराउन कम्तिमा ५ सय स्वयंसेवक निरन्तर खटिनेछन् । अपरान्ह १२ बजे महाधिवेशनको उदघाटन हुने र साँझ ५ बजेभित्रमा समापन गर्नेगरी कार्यतालिका एमालेले बनाएको छ ।