जनता टाइम्स

११ असार २०७९, शनिबार १०:१९

मेरो पोई खोई ? भन्दै पत्नी र छोरीमाथि कुटपिट गर्ने विमलालाई कारबाही गर्न ‘प्रेमी’ एकराजको माग


दाङ, असार ११। लुम्बिनी प्रदेशका विवादित स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला वलीका ‘प्रेमी’ भनिने एकराज बस्नेतले आफ्नो परिवारमा उडण्ड मच्चाएको बताउँदै वलीमाथि कारबाही माग गर्नुभएको छ ।

जेठ ३१ गते बस्नेत घरमा नभएको समयमा सुरक्षाकर्मीसहित पुगेर बस्नेतकी श्रीमति र छोरीलाई पिटेको, घरमा तोडफोड गरेकाले वलीलाई कारबाही हुनुपर्ने माग गर्नुभएको हो । लुम्बिनी प्रदेश सरकारले गठन गरेको छानविन समितिसमक्ष बस्नेतले यस्तो बताउनु भएको हो । बस्नेतको श्रीमतीले वलीले घरमा पुगेर ‘मेरो पोई खोई ?’ भन्दै कुटपिट गरेको, तोडफोड गरेको, छोरीलाई कुटपिट गरेको भन्दै प्रहरीमा जाहेरी दिनुभएको छ ।

छानविन समिति समक्ष बस्नेतले वलीलाई केही रकम दिनुपर्ने भएको पनि बताउनु भएको छ । वली र बस्नेतका बीचमा आर्थिक लेनदेनको कारोबार पनि रहेको खुलेको छ । जेठ ३१ गते बिहान राज्यमन्त्री वली तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नं ५ आलुमण्डीस्थित एकराज बस्नेतको घरमा गई वलीले एकराजकी श्रीमती मीना र साढे ३ वर्षकी छोरीमाथि कुटपिट गर्नुभएको थियो ।

घटना भएको दोस्रो दिन चर्काे दवावपछि प्रदेश सरकारको असार १ गते बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले राज्यमन्त्री वली घटनाबारे सत्यतथ्य छानबिन गर्न कार्यदल गठन गरेको हो । त्यही छानबिन समितिलाई दिएको बयानमा वाइसियलका नेतासमेत रहेका बस्नेतले आर्थिक लेनदेनको कारोबार वलीसँग भएको स्वीकार गर्दै कारोवार आफूको भएकोले छोराछोरी र श्रीमतीसँग गरिएको दुब्र्यवहार र कुटपिटको सजाय वलीले पाउनुपर्ने बताउनु भएको हो ।

आफू घरमा नभएको अवस्थामा परिवार र बच्चामाथि गरेको व्यवहार असोभनीय रहेको भन्दै राज्यमन्त्री वली त्यस बापत कारबाहीको भागिदार हुनुपर्ने बस्नेतले छानबिन समिति समक्ष माग गर्नुभएको छ ।