जनता टाइम्स

१९ असार २०७९, आईतवार १७:१५

यो धर्तीमा पहिलो पटक सेक्स कसले गर्यो ?


काठमाडौं । आज पनि हाम्रो समाजमा सेक्सको बारेमा खुलेर कुरा गरिदैन ।यसबारे बालबालिकासँग खुलेर कुरा गर्नलाई वृद्धवृद्धाहरू लाज मान्छन् । जे होस्, सेक्सलाई लिएर सबैको मनमा जिज्ञासा हुन्छ ।सेक्सका बारेमा जानकारी लिने वा बुझ्ने इच्छामा उनीहरु इन्टरनेटको दुनियाँतिर दौडिन्छन् र आफ्नो जिज्ञासालाई शान्त पार्छन् ।

तर के तपाईंले कहिल्यै सोच्नु भएको छ कि संसारमा पहिलो पटक सेक्स कसरी र को बिच भयो रु यदि तपाईसँग यो प्रश्नको जवाफ छैन भने, यो पढेपछि तपाई पूर्ण जानकारी पाउनुहुनेछ।‘नेचर’ जर्नलमा ‘सेक्स–प्रजनन’ सम्बन्धी प्रकाशित रिपोर्ट अनुसार ‘एन्टियार्क प्लाकोडर्म्स’ नामक विलुप्त माछाबीच यो धर्तीमा नै पहिलो पटक सेक्स भएको थियो ।वैज्ञानिकहरूले सेक्सको उत्पत्ति पत्ता लगाएको कुरामा यो विषय समावेश छ । सेक्सको पहिलो कार्य लगभग ३८५ मिलियन वर्ष पहिले निप्पी स्कटिश समुद्रमा भएको थियो।

यो सेक्स प्रक्रिया पछि, यसको चलन सुरु भयो र बिस्तारै मानव समाजमा पुग्यो। पृथ्वीमा अर्बौं वर्षको कालक्रमपछि सूक्ष्म जीवहरूबाट जीवनको विकास भएको हो भन्ने त सबैलाई थाहा छ । त्यसबेलादेखि सेक्स सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण भएको छ।अहिले सेक्सलाई लिएर मानिसहरुको सोचमा परिवर्तन आएको छ र मानिसहरु यस विषयमा खुलेर बोलिरहेका छन् ।त्यसैगरी, सेक्सको वास्तविक आनन्द तब प्राप्त हुन्छ जब पुरुष र महिला पार्टनर शारीरिक र मानसिक रूपमा एकअर्कासँग घनिष्ठ हुन्छन् र चरम सुखमा पुग्छन्।वास्तवमा, चरम सुखको आनन्द लिनको लागि, पति र पत्नी दुवै तनावमुक्त हुनु धेरै महत्त्वपूर्ण छ।सबैको जानकारीको सेयर गर्नुहोस ११