जनता टाइम्स

१२ श्रावण २०७९, बिहीबार १७:५९

डडेल्धुराबाट चुनाव लड्ने घोषणा गरेका ढकाल भन्छन्– देउवालाई आराम दिन आएको हुँ


डडेल्धुरा, १२ साउन । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालाई ‘अक्सफोर्ड विश्वविद्यालय पढेको प्रधानमन्त्री हामी कहिले पाउँछौं ?’ भन्दै पाँच वर्षअघि प्रश्न गर्नुभएको सागर ढकाल आगामी निर्वाचनमा देउवासँगै चुनावी प्रतिस्पर्धा गर्नुहुने भएको छ । पाँच वर्षअघि बीबीसीको साझा सवाल कार्यक्रममा देउवालाई प्रश्न सोधेर चर्चामा आउनुभएको गुल्मीको सागर ढकालले आज डडेल्धुरामा पत्रकार सम्मेलन गर्दै आगामी प्रतिनिधिसभाको चुनाव डडेल्धुराबाट लड्ने घोषणा गर्नुभएको हो ।

पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै उहाँले मुलुक हाँक्न ४० वर्ष मुनिका युवा आवश्यक रहेको बताउनुभयो । उहाँले आगामी संसदीय निर्वाचनमा ‘थोरै नयाँ होइन पुरै नयाँ’ अभियानसहित तीन वटा मुद्दा लिएर अगाडि बढेको बताउनुभयो । जसमा वातावरण विकाससँगै संस्कार संस्कृति, युवाहरूको प्रत्यक्ष नेतृत्व बुवाआमाबाट सल्लाह, हजुरबुबा हजुरआमाहरूलाई स–सम्मान आराम र विकास र संविधानमा उल्लेख गरिएका बुँदाहरू कार्यान्वयन छन् ।

शेरबहादुर देउवालाई आराम दिन डडेलधुरा आएको उहाँ बताउँनुहुन्छ । केपी शर्मा ओली, पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलगायतलाई आराम दिन देशभरि युवा उठाउने अभियान सुरु गरेको उहाँको भनाइ छ । ‘शेरबहादुरहरूलाई स–सम्मान आराम दिने हो । उहाँहरूले धेरै मेहेनत गर्नुभयो । हाम्रो लागि बोल्ने वातावरण बनाइदिनु भयो,’ उहाँले भन्नुभयो, ‘बुवा पुस्ता गगन थापा, योगेश भट्टराई, घनश्याम भुसालहरू ढुङ्गा मुडा गरेर आउनु भएको हो । उहाँहरू लोकतन्त्रको लागि लड्दिनु भयो । अब सल्लाह दिने काम गर्नुहुन्छ ।’

व्यवस्था पाइसकेकोले अवस्था परिवर्तन गर्ने समय आएको उहाँको भनाइ छ । डडेल्धुराबाट देशभरि सन्देश दिन आफूले उम्मेदवारी दिएको उहाँले बताउनुभयो । सांसद बन्नको लागि मात्रै हो भने शिक्षित सहरबाट चुनाव लड्न सक्ने उहाँको तर्क छ । डडेल्धुरामा मात्रै आगो बाल्न सके देशभरि फैलिन सक्ने उहाँको दाबी छ । उहाँ थप्नुहुन्छ,‘१६५ क्षेत्रबाटै युवा उठे । तर, म डडेल्धुराबाट हारे भने अन्य ठाउँबाट त जित्छन्, म हार्नु ठूलो कुरा होइन देशले जित्नु पर्छ । म देउवालाई हराउनलाई मात्रै आएको होइन ।

४०/५० देशलाई कसरी हाँक्नु पर्दछ भन्ने भिजन ल्याएर आएको हुँ ।’ पाहुनालाई माया गर्ने नेपालीको संस्कार भएकोले त्यो माया पाउने उहाँको अपेक्षा छ । उहाँले डडेल्धुराको युवालाई गुल्मीबाट उठ्नसमेत आग्रह गर्नुभयो । देशको मुद्दा लिएर जसले जहाँबाट उठे पनि हुने उहाँको तर्क छ । डडेल्धुरा प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको चुनावी क्षेत्र हो । बुधबार बस चढेर उहाँ डडेल्धुरा पुग्नुभएको हो । ढकाल पेसाले इन्जिनियर हो । उहाँ आफैंले पनि बेलायतको अक्सफोर्ड युनिभर्सिटीबाट अध्ययन गरेर आएको बताउनुभएको छ ।