जनता टाइम्स

२२ पुष २०७९, शुक्रबार १५:०४

६० सन्तानका पिता अब चौथो विवाहको तयारीमा


एजेन्सी, २२ पुस। बलुचिस्तानको राजधानी क्वेटामा बस्ने सरदार हाजी जान मोहम्मदका लागि नयाँ वर्षको खुशीले उपहार ल्याएको छ । नयाँ वर्षको अवसरमा जान मोहम्मदको घरमा नयाँ सन्तानको जन्म भएको छ । जान मोहम्मदले यो आफ्नो ६० औं सन्तान भएको दाबी गरेका छन् । हाजीका अनुसार आफ्ना पाँच सन्तानको मृत्यु भइसकेको छ भने ५५ बालबालिका स्वस्थ छन् ।

जान मोहम्मदका तीन श्रीमती छन् । ६० सन्तान भएर पनि जीवन रोकिएको छैन । जान भन्छन् कि उनीहरूले थप बच्चा जन्माउने योजना बनाएका छन् । उनीहरुका श्रीमती पनि त्यही चाहन्छन् । यससँगै उनी चौथो पटक बिहे गर्न चाहन्छन् । चौथो बिहेका लागि केटीको खोजीमा छन् ।

५० औं बच्चाको नाम के हो ?
५० वर्षीय जान मोहम्मद डाक्टर हुन् र आफ्नै क्लिनिक चलाउँछन्। हाजीले आफ्नो ६० औं बच्चाको नाम खुशाल जान राखेका छन् । हाजीले खुशाल जान नाम राख्नुको कारण बताए । हाजी भन्छन् कि खुशाल जन्मनु भन्दा पहिले उनको आमालाई उमराहको लागि लगिएको थियो, त्यसैले बच्चाको नाम हाजी खुशाल राखिएको छ।

आजकाल पाकिस्तान भोकमरीको कगारमा छ, तर अझै पनि जीवनले बच्चाहरूलाई लाइनमा राखेको छ। ६० जना बालबालिकाको कारण आर्थिक अवस्था नाजुक छ । जानले क्लिनिकबाटै घर चलाउँछन् तर पछिल्ला केही वर्षमा पाकिस्तानमा मुद्रास्फीति निकै बढेको छ। त्यसैले घर चलाउन निकै समस्या भइरहेको छ । बच्चाको खर्च धान्न आफू लागिपरेको जान बताउँछन् ।