जनता टाइम्स

८ भाद्र २०७६, आईतवार ०८:४५

काभ्रेपलान्चोक-अमेरिका कल्याणकारी सेवा समाज गठन


न्यूयोर्क, भदौं ८ । अमेरिकाको न्युयोर्क आसपासमा बस्ने काभ्रेलीहरु द्वारा आयोजित क़ाभ्रेली बनभोज कार्यक्रमको भेलाले पण्डित उद्धब शास्त्रीको नेतृत्वमा ११ सदस्यीय काभ्रेपलान्चोक अमेरिका कल्याणकारी सेवा समाज न्यूयोर्कको गठन गरेको छ ।

संस्थाको उपाध्यक्षमा मोहन विष्ट, सचिबमा उद्धब प्रसाद हुमागाई, सह सचिबमा जनक भण्डारी तथा कोषाध्यक्षमा नारायण प्रसाद तिमल्सेनालाई निर्विरोध चयन गरेको छ । त्यस्तै सदस्यहरुमा जगदीश राउत, राजन कर्माचार्य, भगबती कार्की बालकृष्ण थापा, लक्षिन लामा तथा सूर्यमाया श्रेष्ठलाई चयन गरको छ ।

पहिलो कार्यसमितिको बैठकले लव्धप्रतिष्ठीत व्यक्तिहरू लाई सल्लाहकारमा मनोनित गरी विधिन्न टास्क फोर्सको गठन गर्दै, वार्षिक योजना तर्जुमा गर्दै, काभ्रेली तथा सम्पूर्ण नेपालीहरुलाई सहयोग र सल्लाह उपलव्ध गराउने योजना पारित गरेको छ । क्वीऩ्स को कोरोना पार्कमा आयोजना गरिएको बनभोज कार्यक्रमा मा काभ्रे जिल्लाबाट आएर न्यूयोर्क आसपास बसोबास गर्ने करिब ८१ परिवारको उपस्थिती रहेको थियो ।

सर्वसम्मति बाट चयन भएका संस्थाका अध्यक्ष पण्डित शास्त्रीले काभ्रेली बन्धुहरुमा एक आपसमा जानपहिचान, सुख दुःखमा हातेमालो गर्दै परदेशमा समेत नेपालकै गाऊँ घरमै रहेको अनुभूती गर्दे अमेरीकामा र स्वदेशमा समेत काल्याणकारी कामहरु गर्दै अगाडी बढने उद्देश्य समाजले लिएको तथा समाज अन्य राज्यहरुमा समेत गठन गर्दे सिँगो अमेरीकामा रहेका क़ाभ्रेलीहरूलाई एकै सूत्रमा बाँधने योजना रहेको बताऊँनु भयों एवं संस्थामा सबै लाई आबद्ध हुन समेत आग्रह गर्नु भयों ।

कार्यक्रमलाई बाबुराम लामा, राधाकृष्ण देउजा, महेश मल्ल, अशोक कार्की, ओम प्रकाश ढोडारी नारायण तिमल्सेना मोहन बिष्ट, भगवती कार्की, सूर्यमाया श्रेष्ठलगायतले सम्बोधन गर्नु भएकों थियो भने उद्धव प्रसाद हुमागाईं र जनक भंडारी ले कार्यक्रम संचालन गर्नु भएको थियो । अत्यंत भव्य र सभ्य रूपमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।