जनता टाइम्स

२७ कार्तिक २०८०, सोमबार १६:०५

के अब ह्वाट्सएप प्रयोगकर्ताले पैसा तिर्नुपर्छ ?


वासिंगटन, २७ कात्तिक । ह्वाट्सएपले लामो समयसम्म निःशुल्क सेवा दिन नसक्ने स्पष्ट पारेको छ । व्हाट्सएपका अनुसार पैसा कमाउने माध्यम खोज्नुपर्छ।

यसका लागि व्हाट्सएपले विज्ञापन देखाउने काम गर्न सक्छ। यो स्पष्ट छ कि कम्पनीले अहिले सदस्यताको बोझ थोपर्दैन, तर यदि तपाईं व्हाट्सएप प्रयोग गर्न चाहनुहुन्छ भने, तपाईंले विज्ञापनहरू हेर्नुपर्नेछ। यद्यपि, यी विज्ञापनहरू तपाइँको च्याट भित्र देखिने छैनन्।

अहिले तपाईका लागि चिन्ता लिनुपर्ने केही छैन, तर यो निश्चित छ कि आगामी दिनहरूमा व्हाट्सएप द्वारा सदस्यता प्रस्ताव प्रस्ताव गर्न सकिन्छ। यो अफर विशेष गरी ती प्रयोगकर्ताहरूका लागि हुनेछ जो विज्ञापन बिना व्हाट्सएप प्रयोग गर्न चाहन्छन् ।

विज्ञापन देखाउने कुरा स्वीकार
व्हाट्सएप हेड क्याथकार्टले ह्वाट्सएपको तर्फबाट एपमा विज्ञापनहरू देखाइने स्पष्ट पारेका छन् । तर मुख्य इनबक्स च्याटमा विज्ञापन नदेखाइने उनीहरुले बताएका छन् ।

प्रतिवेदनका अनुसार एपको दुई खण्डमा विज्ञापन देखाइने भए पनि यी दुई खण्डमध्ये कुन कुन खण्डमा हुनेछ भन्ने जानकारी अहिले दिइएको छैन । यसअघि सेप्टेम्बरमा, काठले ह्वाट्सएपमा विज्ञापन देखाइएको समाचारलाई अस्वीकार गरेको थियो ।

यस्तो विज्ञापनहरु देखिनेछन्
यदि हामी व्हाट्सएपको नयाँ फिचरको बारेमा कुरा गर्छौं भने, यो इन्स्टाग्राम स्टोरीज र फेसबुक स्टोरीज जस्तै हुनेछ। मतलब, जसरी इन्स्टाग्राम स्टोरी र फेसबुक स्टोरीहरूमा विज्ञापनहरू देखा पर्छन्, त्यसैगरी विज्ञापनहरू व्हाट्सएपमा पनि देखा पर्नेछ ।