जनता टाइम्स

२३ मंसिर २०८०, शनिबार २२:३४

एनसेल प्रकरणमा ओलीले खोले मुख, खर्बौंको कारोबार अर्वमा गर्ने अत्यन्त अपराधपूर्ण काम भएको निश्कर्ष


नुवाकोट, मंसिर २३ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एनसेल खरिदबिक्रि प्रकरणमा मुख खोल्नुभएको छ । मध्यपहाडी लोकमार्गमा समृद्धिका लागि संकल्प यात्रामा रहनुभएका अध्यक्ष ओलीले नुवाकोटको बट्टारमा आयोजित सभामा एनसेल प्रकरणमा पार्टीको धारणा सार्वजनिक गर्नुभएको हो ।

अहिले एनसेलल कम्पनी प्रकरणमा ठुला आर्थिक अपराधको काम भइरहेको ओलीले टिप्पणी गर्नुभयो । २०२७ मा नेपाल सरकारलाई हस्तान्तरण गर्नुपर्ने कम्पनीले सो कुरा छल्नलाई कम्पनी अर्कालाई बेचेको नाटक गरिएको ओलीले बताउनुभयो । ‘खरबौँको कारोबार अरबमा गर्ने अत्यन्त अपराधपूर्ण काम भएको छ’, ओलीले भन्नुभयो ।

देशलाई कंगाल बनाएर केही मानिसले ढुकुटी भर्ने कमिसनको खेल बन्द गर्न ओलीले सरकारलाई आग्रह गर्नुभयो । यो खेल नेकपा एमाले र नेपाली जनतालाई मान्य नहुने उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो ।

सरकार भ्रष्टाचार र सुन तस्करी काण्डमा डुबेको ओलीले टिप्पणी गर्नुभयो । सकारको संलग्नता बिना एयरपोर्टबाट ३५ टन सुन छिर्न नसक्ने उहाँले प्रष्ट पार्नुभयो । ‘सरकारको मिलेमतो मात्र होइन, सरकारी क्रियाकलापको अंग बनाएर छिराइएको छ, त्यहाँका कर्मचारीलाई संलग्न बनाएर गरिएको छ’, उहाँले भन्नुभयो ।

वर्तनमा गठबन्धन सरकार निकम्मा भएकोले सरकारमा बस्ने हैसित नरहेको उहाँले बताउनुभयो । यो सरकार अब देशको लागि अफाप सिद्ध भइसक्यो, सो सरकारलाई सत्तामा बस्ने अधिकार नै छैन’, उहाँले भन्नुभयो ।

उहाँदे मध्यपहाडी लोकमार्गलाई स्तरोन्नति गर्ने कुरामा एमालेको गम्भीर ध्यान गएको पनि बताउनु भयो । एमालेले सञ्चालन गरेको झुलाघाट–चिवाभञ्ज्याङ मध्यपहाडी पुष्पलाल लोकमार्ग समृद्धिको लागि संकल्प अभियान अन्तर्गत शनिबार राति नुवाकोटको बट्टारमा आयोजित सभालाई सम्बोधन गर्दै ओलीले सो मार्ग नबन्दा व्यापार व्यवसायदेखि बिरामीको उपचारमा समेत समस्या परेको बताउनुभयो । नेपालका हरेक क्षेत्रको विकास र विस्तार तीव्र गतिमा हुनु पर्नेमा ओलीले जोड दिनुभयो ।

अब हिजोको जस्तो निर्वाहमुखी होइन समृद्धिको यात्रामा अघि बढ्नु पर्ने ओलीले बताउनुभयो । यही सन्देश लिएर नेकपा एमालेले मङ्सिर १४ गतेबाट अभियान सुरु गरेको उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो । यात्राको क्रममा राति १० बजेसम्म पनि नागरिकले पर्खिएर शुभकामना दिएको भन्दै ओलीले धन्यवाद व्यक्त गर्नुभयो ।

एमालेलाई सरकारबाट हटाएपछि देशको अर्थतन्त्र कुन अवस्थामा पुगेको छ भन्ने नेपालीले अनुभूत गरेका उहाँले बताउनुभयो । जे गरे पनि पाइने, जे गरे पनि हुने अवस्थामा देश पुगेको भन्दै उहाँले चिन्ता व्यक्त गर्नुभयो ।