जनता टाइम्स

२ फाल्गुन २०८०, बुधबार १७:५२

ह्वात्तै बढ्यो प्रवासी नेपाली मञ्चप्रतिको क्रेज, एउटै देशमा ५ सय ९९ जना नयाँ सदस्यलाई गराइयो शपथ


मलेसिया, फागुन २ । रोजगारीको क्रममा बिदेसिएका प्रवासी नेपालीहरुमा पछिल्लो समय नेकपा एमालेप्रतिको आकर्षण ह्वात्तै बढेको छ ।

एमाले निकट संगठन प्रवासी नेपाली मञ्चले केही समययता प्रवासी नेपालीको हितमा गरेको कामका कारण प्रवासी नेपालीहरु एमालेप्रति आकर्षित बनेका हुन । यही क्रममा नेपाली कामदारको आकर्षक गन्तब्य बनेको मलेसियामा एउटै कार्यक्रममा ५ सय ९९ जना प्रवासी नेपाली मञ्चको सदस्य बनेका छन ।

आफै फारम भरेर लेवीसमेत बुझाई ५ सय ९९ जनाले सदस्यता लिएको प्रवासी नेपाली मञ्च मलेसियाका अध्यक्ष दयाराम कुमालले बताउनु भयो ।

अध्यक्ष कुमालका अनुसार मलेसियामा पछिल्लो समय कामदारको हितमा सञ्चालन गरेको कामप्रति आकर्षित हुँदै ५ सय ९९ जनाले नयाँ सदस्यता लिएका हुन । ‘झण्डै ६ सय जनाले सदस्यता लिइसकेका छन, हामी बिशेष अभियान सञ्चालन गरेर कम्तीमा ३ हजार नयाँ सदस्य थप्ने योजना बनाएका छौं,’ अध्यक्ष कुमालले भन्नुभयो ।

प्रवासी नेपाली मञ्च मलेसियाका उपाध्यक्ष जीवन देवानले पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारले कामदारको हितमा गरेको काम र प्रवासमा मञ्चले अघि बढाएको जहाँ प्रवासी नेपाली, त्यहाँ प्रवासी नेपाली मञ्च भन्ने अभियानले प्रवासमा रहेको मजदुरलाई आकर्षित गरको बताउनु भयो । देवानले मलेसियाको जस्तै अभियान सवै राष्ट्रिय कमिटीले अघि बढाएको अवस्थामा प्रवासमा रहेका सवै नेपाली मञ्च र एमालेप्रति आकर्षित हुने बताउनु भयो ।

यस्तै मलेसियाका सचिव कृष्ण खडकाले मिसन ०८४ लाई सफल बनाउन प्रवासी मञ्चले अघि बढाएको योजनाअनुसारको कामले प्रवासमा रहेका नेपाली आकर्षित बनेको र मलेसियामा ५ सय नयाँ सदस्य थपिएको जानकारी दिनुभयो ।

‘मलेसियामा जे काम गरियो, त्यस्को परिणाम ५ सय नयाँ सदस्य थपिएका हुन, यो अभियान बिश्वभर प्रवासी नेपाली मञ्चले सञ्चालन गर्नुपर्छ,’ प्रवासी नेपाली मञ्च मलेसियाका सचिव खडकाले भन्नुभयो ।

मञ्चका निवर्तमान अध्यक्ष एवं राष्ट्रिय कमिटीका सल्लाहकार परिषद सभापति शेरबहादुर गुरुङले सिंगो टीमको कामको परिणाम देखिएको बताउनु भयो । प्रवासी नेपाली मञ्चका सदस्यता लिएका ५ सय जनालाई नै शपथ गराइएको छ ।

मलेसियाको राजधानी क्वालालम्पुरमा यही आइतवार एमाले स्थायी कमिटी सदस्य डा. राजन भट्टराई र प्रवासी नेपाली मञ्च, अन्तराष्ट्रिय कमिटीका अध्यक्ष सञ्जय थापाले उनीहरुलाई शपथ गराउनु भयो । शपथ ग्रहणको क्रममा प्रवासी नेपाली मञ्च अन्तराष्ट्रिय कमिटीका अध्यक्ष थापादेखि सिंगो केन्द्रीय कमिटीका नेताहरु सहभागी हुनुभएको थियो ।

प्रवासमा यति धेरै संख्यामा एकैपटक सपथ गराइएको प्रवासी नेपाली मञ्चको इतिहासमै यो पहिलो पटक हो । प्रवासी नेपाली मञ्च मलेसियाले एक वर्ष भित्र ३ हजार पार्टी सदस्य पुर्याएर पूर्वप्रधानमन्त्री तथा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको उपस्थितिमा भब्य कार्यक्रम गर्ने योजना बनाएको छ ।

एउटै कार्यक्रममा ५ सय ९९ जना नयाँ सदस्यको सफथ गराउने कामप्रति अन्तराष्ट्रिय कमिटीका अध्यक्ष थापाले बिशेष बधाई दिनुभयो । ‘मलेसियालाई स्यालुट छ, यस्तो कामलाई निरन्तरता दिनोस,’ अध्यक्ष थापाले भन्नुभयो ।

अन्तराष्ट्रिय कमिटीका सचिव सचिव हेम शर्पाले नया सदस्य बनाउने काममा मलेसियाले इतिहासरचेको बताउनु भयो

प्रवासी नेपाली मञ्च पूर्व एशियाका संयोजक मोहन रायमाझीले मलेसिया कमिटीको यो काम निकै सह्रानीय रहेको बताउनु भएको छ । ‘यो निकै सह्रानीय काम हो, यो कामका लागि मलेसियाका सिंगो टीमलाई धन्यवाद दिनुपर्छ,’ रायमाझीले भन्नुभयो ।