जनता टाइम्स

२२ फाल्गुन २०८०, मंगलवार १३:५६

जसको लागि लिङ्ग परिवर्तन गरिन्, त्यही प्रेमीले जीवन बर्बाद गरिदियो


कानपुर, २२ फागुन । प्रेममा धोका दिएपछि एक ट्रान्सजेन्डर क्याफे सञ्चालकले प्रेमीको घरबाहिर पार्क गरिएको कारमा पेट्रोल खन्याएर आगो लगाएकी छन् । तर, घटनाको समयमा क्याफेमा कर्मचारीहरू उपस्थित भएकाले समयमै आगो निभाइएको थियो ।

सीसीटीभी फुटेजको सहयोगमा प्रहरीले कानपुरबाट इन्दौर जाँदै गरेको बसबाट आरोपी ट्रान्सजेन्डर र उनका साथीलाई पक्राउ गरेको थियो। प्रहरीले आरोपीलाई सोधपुछ गरिरहेको छ । तर, ट्रान्सजेन्डरले क्याफे सञ्चालकविरुद्ध इन्दौरको विजय नगर प्रहरी चौकीमा ठगी, यौन शोषण र अप्राकृतिक सम्बन्धको मुद्दा दायर गरेकी छन् ।

२८ वर्षीय दलित ट्रान्सजेन्डर, इन्दौरका फेसन डिजाइनर र कानपुरका एक क्याफे अपरेटर बीचको प्रेम र विश्वासघातको कथाले तपाईंलाई चकित पार्नेछ। उनीहरुको मित्रता २०२१ मा इन्स्टाग्राम च्याटबाट सुरु भएको थियो । त्यसपछि उनीहरु दुवै प्रेममा परे ।

यस क्रममा क्याफे सञ्चालकले फेसन डिजाइनरलाई विवाहको आश्वासन दिएर आफ्नो लिंग परिवर्तन गर्न आग्रह गरे, जसको प्रभावमा फेसन डिजाइनरले आफ्नो लिङ्ग परिवर्तन गरेपछि दुवैले पटकपटक शारीरिक सम्बन्ध राखे ।

नक्कली आईडी बनाएर मित्रता

श्याम नगर निवासी क्याफे सञ्चालक विभवले सोनु मौर्यको नाममा नक्कली आइडी बनाएर उनीसँग कुरा गर्न थालेको ट्रान्सजेन्डरको आरोप छ । पहिले उनीहरुबीच सामान्य कुराकानी हुन्थ्यो । उनीहरुको मित्रता बढ्दै गएपछि उनले क्याफे सञ्चालकलाई आफू बाल्यकालदेखि नै केटी बन्न इच्छुक रहेको बताइन् । यस समयमा, क्याफे सञ्चालकले केटाहरूमा उनको रुचिको बारेमा पनि कुरा गरे, त्यसपछि उनले क्याफे सञ्चालकको अनुरोधमा आफ्नो लिंग परिवर्तन गरे ।

ट्रान्सजेन्डरले बताए कि क्याफे सञ्चालकले उनलाई जुलाई २०२२ मा भेट्न वृन्दावन बोलाए । जहाँ क्याफे सञ्चालकले लिंग परिवर्तन गरेपछि विवाह गर्ने कुरा गरेका थिए । यसपछि क्याफे सञ्चालक उनको घरमा आएर आमालाई भेटे । मैले आफ्नो लिंग परिवर्तन गरेमा उसले मसँग बिहे गर्ने बताएको थियो । त्यसपछि उनले आफ्नो लिंग परिवर्तन गराए, त्यसपछि क्याफे सञ्चालकसँग इन्दौर र कानपुरमा धेरै पटक शारीरिक सम्बन्ध भयो।

ती ट्रान्सजेन्डरले केटी बन्नका लागि तीनवटा शल्यक्रिया गरेको र त्यसका लागि करिब ४७ लाख रुपैयाँ खर्च भएको बताइन् । यसमा क्याफे सञ्चालकले तीन लाख रुपैयाँ पनि दिएका थिए । उनको दिल्लीमा शल्यक्रिया पनि भएको थियो ।

क्याफे सञ्चालकले मेरो भावनासँग खेलेको छ। उहाँको सल्लाहमा मैले पीडादायी शल्यक्रिया गरेको छु । अब फेरि केटा बन्न सकिदैन । क्याफे सञ्चालकको धोकाका कारण उनले अब एक्लै जीवन बिताउनु पर्नेछ ।