जनता टाइम्स

१७ चैत्र २०८०, शनिबार ११:०५

मस्को हमलामा परेका मध्ये अझै १४३ बेपत्ता, खोजबिन जारी


मस्को, १७ चैत । मस्को कन्सर्ट हलमा भएको आक्रमणमा परेका मध्ये अझै १४३ जना वेपत्ता रहेको जनाइएको छ । गत हप्ता मस्को नजिकै बन्दुकधारीहरूले कन्सर्टमा सहभागीहरूमाथि स्वचालित हतियारसहित गएको आक्रमणकारीले घटनास्थलमा आगजनी गरेका थिए, जहाँ १४४ जनाको ज्यान गएको थियो । रुसी राज्य समाचार आउटलेटका अनुसार सो घटनामा परेका मध्ये अझै १४३ जना अझै बेपत्ता रहेका छन् ।

क्रोकस सिटी हलमा भएको आक्रमणबाट आधिकारिक संख्या १४० जनाको मृत्यु र १८० जना घाइते भएको जनाइएको थियो । तर राज्यको टास समाचार एजेन्सीले रुसको अनुसन्धान समितिलाई उद्धृत गर्दै भनेको छ कि बेपत्ता आफन्तहरूको बारेमा मानिसहरूको अपीलको आधारमा आपतकालीन सेवाहरूले संकलन गरेको सूचीमा थप १४३ व्यक्तिहरू देखा परेका छन्। साथै, छानबिन समितिले पाँच बालबालिकासहित ८४ शवको पहिचान भइसकेको जनाएको छ ।

‘बाँकी मृतकको पहिचान पत्ता लगाउन आणविक आनुवंशिक परीक्षण भइरहेको छ,’ समितिले भन्यो । बालअधिकारका लागि रुसका आयुक्त मारिया लभोभा बेलोभाले आक्रमणको क्रममा १०० भन्दा बढी मानिसलाई बचाउने १५ वर्षीय बालकलाई मंगलबार पुरस्कार प्रदान गरेकी थिइन । किशोरीले क्रोकस सिटी हल कन्सर्ट स्थलमा क्लोकरूम परिचरको रूपमा अंशकालिक काम गर्थे र गोली चल्दा ड्युटीमा थिए ।