जनता टाइम्स

९ असार २०८१, आईतवार १९:१२

धमाधम छायांकनमा फिल्म एक्टर


काठमाडौं, ९ असार । फिल्म ‘एक्टर’को हाल धमाधम छायांकन भइरहेको छ । फिल्ममा नायक प्रदीप खड्का र नायिकाद्धय दिव्या रायमाझी र आना शर्मा मुख्य भूमिकामा हुनुहुन्छ । दिव्याले यही फिल्मबाट डेब्यु गर्नुभएको हो । पोखरामा १० दिन छायांकन सक्काएर टिमले काठमाडौंको सेड्युलमा विगत केही सातादेखि ब्यस्त हुनुहुन्छ । थमन कुमार भण्डारीको लगानीमा निर्माण भइरहेको यो फिल्मको टिमले नायक प्रदीपलाई छायांकन सेटमा ‘भ्यानेटी भ्यान’ उपलब्ध गराएको छ ।

विशेषत भ्यानेटी भ्यान फिल्मको छायांकनका लागि महत्वपूर्ण मानिन्छ । सुटिङस्थलमा कलाकारको पहिरन परिवर्तन, मेकअप, शौचालयलगायतका सुविधाका लागि यो भेन प्रयोग गरिन्छ । बलिउड र हलिउडका कलाकारहरूले छायांकन सेटमा व्यक्तिगत भ्यानेटी भ्यान प्रयोग गर्दै आएका छन् । तर, नेपालमा भने भ्यानेटी भ्यानको प्रचलन खासै छैन । जानकारहरुका अनुसार बालाजु ल्याबमा यस्तै भेनको प्रयोग दुई वर्ष गरिएको थियो ।

तर, यसपटक भने फिल्मका निर्माता थमन कुमार भण्डारीले नायक खड्काका लागि ‘भ्यानेटी रुम’ उपलब्ध गराउनुभएको हो । फिल्मको लागि टेक भएको अवस्थामा बाहेक प्रदीपले यही भ्यानमा तयारी गरिरहनुभएको छ । ‘भ्यानेटी रुम’लाई नेपालमा नै तयार पारिएको हो । यो फिल्म आगामी कात्तिक १५ गते लक्ष्मीपूजाबाट प्रदर्शनमा आउने फिल्ममा नायक राजवल्लभ कोइरालाको पनि मुख्य भूमिका छ ।

गत जेठ दोस्रो साता फिल्मको छायांकनका लागि उहाँ अमेरिकाबाट काठमाडौं पुग्नुभएको थियो । करिब ९ वर्षपछि पर्दामा देखिन लाग्नुभएको उहाँ फिल्मको छायांकन सकाएर केही दिन अघि अमेरिका फर्किसक्नुभएको छ । अदृत फिल्मसको प्रस्तुतिमा निर्माण भइरहेको यो फिल्ममा थमन कुमार भण्डारीको लगानी छ । फिल्मका निर्देशकराजन भुसाल हो । ‘एक्टर’मा नरेन्द्र मैनालीले छायांकन गर्नुभएको छ ।