फोटो फिचरमूख्य समाचारविश्वसमाचार

राष्ट्रपति ट्रम्पले दिए उत्तर कोरियाली नेता किमलाई अमेरिका भ्रमणको निम्ता

उत्तर कोरिया, असार १५

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ अनलाई अमेरिका भ्रमणको निम्ता दिनुभएको छ । उत्तर र दक्षिण कोरिया छुट्याउने गैर सैनिक क्षेत्रमा आज भएको ऐतिहासिक भेटवार्ताका क्रममा राष्ट्रपति ट्रम्पले उत्तर कोरियाली नेता किमलाई अमेरिका भ्रमणको निम्ता दिनुभएको हो ।

राष्ट्रपति ट्रम्पले ह्वाइट हाउस भ्रमणका लागि किमलाई आफूले स्वागत र निमन्त्रणा गरेको जानकारी दिनुभयो । दुबै नेताबीच यो तेस्रो भेटवार्ता हो । अमेरिकी बहालबाला राष्ट्रपतिले उत्तर कोरियाली भूमीमा पाइला टेकेको यो पहिलो अवसर हो ।

उत्तर कोरियाली नेता र राष्ट्रपति ट्रम्पबीच उत्तर कोरियाली सीमा कार्यालयमा विशेष बैठक समेत भएको छ । पानमुनजोन भ्रमणका क्रममा दक्षिण कोरियाली राष्ट्रपति मुन जाए इन पनि सहभागी हुनुहुन्छ । दुई नेताबीच भएको बार्ता सकारात्मक रहेका दुवै देशका अधिकारीहरुले जनाएका छन ।

Comment here