जनता टाइम्स

१३ आश्विन २०७९, बिहीबार १५:०९

युरोपमा फैलियो यस्तो यौन रोग, पोर्न उद्योग नै भयो बन्द


एजेन्सी, १३ असोज । धेरै वयस्क चलचित्र कलाकारहरूले बेलायतमा काम गर्न छोडेका छन् । यसको कारण यौन सम्पर्कबाट सर्ने रोग हो । अहिले युरोपमा सिफिलिस नामक रोग फैलिरहेको छ ।

द इन्डिपेन्डेन्टको रिपोर्टका अनुसार बेलायतमा वयस्क फिल्म कलाकारहरू युनियन बनाउन चाहन्छन्। अमेरिकामा वयस्क कलाकारहरूको यौन स्वास्थ्यको डाटाबेस उपलब्ध गराउने संस्था (पिएएसएस) ले धेरै मानिसहरूलाई सिफिलिसबाट सङ्क्रमित भएको पाइएको बताएको छ, जुन खतरा रहन्छ ।

सिफिलिस के हो
सिफिलिस एक ब्याक्टेरिया संक्रमण हो जुन शारीरिक सम्पर्क मार्फत फैलिन्छ। ब्याक्टेरियाको नाम ट्रेपोनेमा प्यालिडम हो। यो लुतोसंगै सुरु हुन्छ। तर, यसले भयानक रूप पनि लिन सक्छ । यसले आन्तरिक अंगहरूलाई क्षति पुर्‍याउन सक्छ ।

यदि गर्भवती महिलालाई यो संक्रमण भयो भने, बच्चा मृत जन्मन सक्छ। संक्रमित इन्जेक्सनबाट पनि यो संक्रमण हुने सम्भावना हुन्छ ।

एक वयस्क अभिनेता लियान यंगले भने, ‘व्यावसायिक पोर्न कलाकारहरूले सिफिलिसको चिन्ताका कारण विगत केही दिनदेखि काम बन्द गरेका छन् । उनले भने, जो ठूला कलाकार हुन् उनीहरुलाई बढी चिन्ता हुन्छ । उनीहरुलाई पनि धेरै पीडा छ । युरोपमा यो रोगको खतरा छ।

धेरै फिल्मको सुटिङ रोकिएको छ । यस्तो अवस्थामा निर्माता र अभिनेता दुवैलाई पीडा हुन्छ ।