जनता टाइम्स

२० श्रावण २०७६, सोमबार ०८:०३

पूर्वपश्चिम राजमार्गको भब्सी खोलामा बेलिब्रिज निर्माण, यातायात सञ्चालन


महोत्तरी, साउन २० । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत महोत्तरी जिल्लाको भब्सी खोलामा बेलिब्रिज निर्माण कार्य सम्पन्न भएपछि गए रातिदेखि यातायात सञ्चालन भएको छ । गत असार २८ गते आएको भीषण बाढीले भब्सीखोलाको पुल बगाएपछि पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत महोत्तरीको बर्दिबासस्थित भब्सी खोलाको पुलमा यातायात अवरुद्ध हुँदै आएको थियो ।

पुल बगाएपछि खोलामै डाइभर्सन भएर वा २५/३० किलोमिटर टाढाबाट घुमेर जङ्गलको बाटो हुँदै यातायात सञ्चालन हुँदै आएको थियो भने बाढी आएको बेला पटक–पटक डाईभर्सन बगाउँदा पूर्वपश्चिम राजमार्ग नै अवरुद्ध हुँदै आएकामा गए राति सो खोलामा ४८।८ मिटर लामो बेलिब्रिज निर्माण कार्य सम्पन्न भएको र यातायात सेवा पनि सञ्चालन भएको सडक डिभिजन कार्यालय जनकपुरका प्रमुख विनोदकुमार मौवारले बताउनुभयो ।

उहाँका अनुसार सो बेलिब्रिजको क्षमता ९८ टन बोक्ने रहे पनि त्यसमाथिबाट अहिले एक पटकमा ३५ टन बोकेका यातायातका साधनलाई मात्रै इजाजत दिइएकोराससले जनाएको छ ।