जनता टाइम्स

२० माघ २०७९, शुक्रबार ०७:०५

आयो च्याटजिपिटीको सशुल्क भर्सन, के अब निःशुल्क उपलब्ध हुदैन ?


एजेन्सी, २० माघ । ओपनअल को च्याटजिपिटी विगत केही दिनदेखि चर्चामा छ र पछिल्लो समय कम्पनीले यसको सशुल्क संस्करण लन्च गर्ने योजना बनाएको समाचार आएको छ। कम्पनीले च्याटजिपिटी प्लस नामक च्याटजिपिटी को सशुल्क संस्करण आधिकारिक रूपमा घोषणा गरेको छ। प्रति महिना २० अमेरिकी डलर को सदस्यता शुल्कमा उपलब्ध, च्याट जिपिटीप्लस हाल अमेरिकामा मात्र उपलब्ध छ। साथै, च्याटजिपिटी प्लस प्रयोग गर्न नचाहनेहरूले निः शुल्क संस्करण प्रयोग जारी राख्न सक्छन्।

च्याटजिपिटी भनेको के हो ?
च्याटजिपिटी एक कृत्रिम बुद्धिमत्ता ओपनअल अनुसन्धान कम्पनीद्वारा विकसित र संचालित च्याटबोट हो । यो च्याटबटले प्राकृतिक भाषा बुझ्छ र मानिसले जस्तै प्रतिक्रिया दिन्छ। स्मरण रहोस् कि यो जिपिटी–३.५ मा आधारित छ, जुन एक भाषा मोडेल हो । च्याटबट नोभेम्बर ३०, २०२२ मा प्रोटोटाइपको रूपमा लञ्च गरिएको थियो ।

च्याट जिपिटीप्लस अमेरिकामा सुरु भयो
च्याट जिपिटी प्लस को शुभारम्भको घोषणा गर्दै, ओपनअलको आधिकारिक ट्विटर ह्यान्डलले लेख्यो कि हामी च्याटजिपिटी प्लस सञ्चालन गर्दैछौं, यो एक सदस्यता योजना हो, जसले छोटो समयमैै छिटो प्रतिक्रिया दिन्छ र विश्वसनीयता प्रदान गर्दछ। र निस्सन्देह, च्याटजिपिटी को निः शुल्क भर्सन अझै उपलब्ध छ। इच्छुक प्रयोगकर्ताहरूले लिङ्कमा क्लिक गरेर प्रतीक्षा सूचीमा सामेल हुन सक्छन् । हामी प्रतिक्षा सूचीबाट मानिसहरूलाई आमन्त्रित गर्न सुरु गर्नेछौं र चाँडै अमेरिका बाहिर उपलब्धता विस्तार गर्नेछौं ।

यो च्याट जिपिटी प्लसको फाइदाहरू
ओपनअलले च्याटजिपिटी प्लसलाई आधिकारिक ब्लग पोस्टमा प्रस्तुत गरेको छ । कम्पनीले च्याट जिपिटीका लागि पाइलट सब्सक्रिप्शन प्लान सुरु गरिरहेको छ । यो एक संवादात्मक एआई हो जसले तपाईसँग च्याट गर्न, प्रश्नहरूको उत्तर दिन र गलत धारणाहरूलाई चुनौती दिन सक्छ।

यति धेरै खर्च होला ?
हामी तपाईलाई बताउँछौं कि च्याटजिपिटी प्लस २० अमेरिकी डलर प्रति महिनामा उपलब्ध हुनेछ र यसका ग्राहकहरूलाई धेरै फाइदाहरू उपलब्ध छन्। यी फाइदाहरूको बारेमा कुरा गर्दा, तपाईंले च्याटजिपिटी मा सामान्य पहुँच, पीक घण्टामा पनि छिटो प्रतिक्रिया समय र विश्वसनीयता प्राप्त गर्नुहुन्छ । यद्यपि च्याट जिपिटी प्लस अमेरिकामा मात्र उपलब्ध छ, कम्पनीको योजना छिट्टै अन्य देश र क्षेत्रहरूमा विस्तार गर्ने छ।

च्याटजिपिटी पेशेवर
च्याटजिपिटी को बढ्दो लोकप्रियता संग, ओपनअलले यसलाई केहि समयमा पैसा कमाउने माध्यममा परिणत गरेको छ। गत महिना, केही प्रयोगकर्ताहरूले च्याटजिपिटी को सशुल्क संस्करण, च्याटजिपिटी प्रोफेशनल भनेर चिन्न थालेका छन् । यो तिनीहरूलाई प्रति महिना ४२ अमेरिकी डलर द्धद्द को लागतमा प्रस्ताव गरिएको छ।