जनता टाइम्स

२० फाल्गुन २०८०, आईतवार १६:१५

पाकिस्तानको प्रधानमन्त्रीमा शाहबाज सरिफ निर्वाचित, पिटिआईका उम्मेदवारको ९२ मत मात्र


इस्लामावाद, २० फागुन । पाकिस्तानको नयाँ प्रधानमन्त्रीमा पीएमएलएनका नेता सेहबाज सरिफ निर्वाचित भएका छन् । विधानसभामा सहज जित हासिल गर्दै शाहबाजले प्रधानमन्त्री पद सुरक्षित गरेका छन् । ३३६ सदस्यीय सदनमा शाहबाजले २०१ मत पाएका छन् भने इमरान खानका पीटीआई उम्मेदवार उमर अयुब खानले मात्र ९२ मत पाएका छन् ।

शाहबाज पाकिस्तानको २४ औं प्रधानमन्त्रीमा निर्वाचित भएका हुन् । राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष सरदार अयाज सादिकले शेहबाज प्रधानमन्त्रीमा निर्वाचित भएको घोषणा गर्दै उनलाई सदनको नेताको सिटमा बोलाए । शाहबाजले सोमबार राष्ट्रपति भवन ऐवान–ए–सद्रमा प्रधानमन्त्रीको सपथ लिनेछन् । प्रधानमन्त्रीमा निर्वाचित भएपछि शाहबाजले पाकिस्तानी जनता, सहयोगी र आफ्ना दाजु नवाज सरिफलाई धन्यवाद दिएका छन् ।

पाकिस्तानका नवनिर्वाचित प्रधानमन्त्री शहबाज शरीफले आफ्नो जितपछि पीएमएलएन र सहयोगीहरूले पाकिस्तानी, मुस्लिम र मानवको रूपमा आफ्नो भूमिका निर्वाह गर्ने बताएका छन्। उनले भने कि यस संसदमा प्रतिभाशाली व्यक्तिहरू छन् जसले पाकिस्तानको अवस्था सुधार गर्न सक्छन् । यसमा पत्रकार, बुद्धिजीवी, राजनीतिज्ञ, धार्मिक नेताहरू पर्छन्।

शाहबाजले पाकिस्तानसँग ठूलो चुनौती र अवसर पनि रहेको बताए । यदि हामी एकजुट भएर पाकिस्तानको भाग्य बदल्ने निर्णय गर्छौं भने हामी पक्कै पनि चुनौतिहरूलाई पराजित गर्नेछौं र पाकिस्तानलाई सही स्थितिमा लैजान्छौं।

बिलावलका मावली हजुरबुवालाई पनि सम्झिए
शाहबाज सरिफ दोस्रो पटक पाकिस्तानको प्रधानमन्त्री बनेका हुन्न् । यसअघि शाहबाजले अप्रिल २०२२ देखि अगस्ट २०२३ सम्म गठबन्धन सरकारको नेतृत्व गरेका थिए। उनी यसअघि पञ्जाबको मुख्यमन्त्री पनि भइसकेका छन् ।

पाकिस्तानको २४औँ प्रधानमन्त्री निर्वाचित भएपछि शहबाज शरीफले मेरो भाइ तीन पटक प्रधानमन्त्री निर्वाचित हुँदा देशमा भएको विकास आफैंमा एउटा उदाहरण भएको बताएका छन् । नवाज शरीफले पाकिस्तान बनाएका हुन् भन्नु गलत होइन । उनले जुल्फिकार अली भुट्टोको बलिदानलाई देशले सधैं सम्झिरहने बताए ।