जनता टाइम्स

११ बैशाख २०८१, मंगलवार १९:२९

गाजाको अस्पताल परिसरमा दुईसय भन्दा बढीको शव भेटियो


काठमाडौं, ११ बैशाख । संयुक्त राष्ट्रसंघका मानवअधिकार प्रमुख भोल्कर टर्कले गाजामा स्वास्थ्य सेवाको विनाश र अस्पतालहरूमा सामूहिक चिहानहरू फेला पर्दा आफूलाई गहिरो दुःख लागेको बताउनुभएको छ । इजरायली कब्जापछि गाजाको खान युनिस क्षेत्रको नासेर अस्पतालको आँगनमा फेला परेको सामूहिक चिहानमा दुई सयभन्दा बढी व्यक्तिको शव फेला परेको छ ।

रिपोर्टका अनुसार नासेर मेडिकल कम्प्लेक्समा भेटिएका केही शवको हात बाँधिएको थियो । उही समयमा, अस्पतालको इजरायली घेराबन्दीको समयमा बनाइएको चिहानबाट मृत शरीरहरू उखेलियो र सामूहिक चिहानमा गाडियो ।

प्यालेस्टिनी समूहहरूले इजरायलले नासेर अस्पतालमा नरसंहार गरेको आरोप लगाएका छन् । संयुक्त राष्ट्र मानव अधिकार प्रमुख भोल्कर टर्कले पनि गाजामा हालै इजरायली हवाई आक्रमणको आलोचना गरेका छन् । यस विषयमा कडा आलोचना खेपिरहेको इजरायलले नजिकबाट अध्ययन गरिरहेको जनाएको छ । यी हवाई हमलामा मारिएका अधिकांश महिला र बालबालिका रहेको टर्कीहरूले बताएका छन् ।