जनता टाइम्स

२० आश्विन २०७६, सोमबार ११:४७

नवमीमा लुम्बिनी पुगे पर्यटनमन्त्री भट्टराई, निर्माणाधिन गौतमबुद्ध हलको अवोलकन


लुम्बिनी, असोज २०

पर्यटनमन्त्री योगेश भट्टराई नवमीका दिन लुम्बिनी पुग्नु भएको छ । पर्यटन वर्ष २०२० वर्षमा संघारमा रहेका बेला मन्त्री भट्टराईले निर्माणाधिन संरचना हेर्न पुग्नु भएको हो । आउदो बुद्ध जयन्तीमा सन्चालनमा ल्याउने लक्षका साथ गौतम बुद्धको जन्मभूमी लुम्बिनीमा निर्माणाधीन लुम्बिनी अन्तराष्ट्रिय बौद्ध ध्यान केन्द्र तथा सभागृहको निर्माण कार्य तिब्र गतिमा भईरहेको छ ।

मन्त्री नवमीका दिन विहान पुग्दा पनि काम धमाधम भईरहेको थियो । एकसाथ ५००० मानिस ध्यान गर्न सक्ने गरी निर्माण गरिदैछ । नवमीमा पुग्दा १०० जनाभन्दा बढी श्रमीकहरु काममा ब्यस्त रहेको मन्त्री भट्टराईले बताउनु भयो । उहाले भन्नुभयो, ‘सबै क्षेत्रमा यसरी नै काम हुनसके देश बन्न धेरै समय लाग्दैनथ्यो । धन्यवाद निर्माण ब्यबसायी तथा कामदार मित्रहरुलाई ।’