अर्थप्रदेश १समाचार

विराटनगर विमानस्थलको धावन मार्ग विस्तार गर्ने पर्यटनमन्त्री भट्टराईको घोषणा

विराटनगर, मंसिर १७

योगेश भट्टराईले पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रीको कार्यभार सम्हालेपछि देशका हरेक विमानस्थलको अवलोकन तथा निरिक्षणका लागि पुग्नु भएको छ । उहाले हरेक विमानस्थलको सक्दो विकासका लागि योजना समेत बनाईरहनु भएको छ ।

यसैगरी विराटनगर विमानस्थलको धावन मार्ग विस्तार गरेर आगामी पाँच वर्षभित्र २ हजार ५ सय मिटरको बनाउने घोषणा गर्नुभएको छ । मन्त्री भट्टराईले हाल १ हजार ५ सय मिटरको धावन मार्ग भएको विमानस्थल सन् २०२५ सम्ममा २ हजार ५ सय मिटरको भइसक्ने घोषणा गर्नुभएको हो । विराटनगरमा सोमबार आयोजित कार्यक्रममा उहाले भन्नुभयो, ‘केही समयमै सङ्घीय सरकारले जग्गा अधिग्रहणको निर्णय गर्नेछ । यसपछि धमाधम काम अघि बढाइनेछ । सङ्घीय सरकारले यहाँको विमानस्थलको विस्तार कार्यमा प्रदेश र स्थानीय सरकारलाई पनि साझेदार बनाउनेछ ।‘

यो विमानस्थल ठूलो पनि होइन र सानो पनि होइन’, उहाले भन्नुभयो, ‘यो मध्यम स्तरको विमानस्थल हुनेछ । यसपछि यहाँबाट एटिआर ७२ जस्ता जहाज चलाएर अन्तर्राष्ट्रिय उडान भर्न सकिन्छ । बुद्ध एयरले एटिआर ७२ बाटै भारतका विभिन्न शहरमा उडान भरिरहेको छ ।’ प्रदेशको एक राजधानीबाट अन्य प्रदेशका राजधानीमा अन्तर प्रादेशिक उडान गरी हवाई सम्पर्क कायम राख्ने कार्यक्रम सरकारले बनाएको जानकारी समेत दिनुभयो ।

साना जहाज राजधानीमा नचलाउने र तिनलाई राजधानी बाहिर सार्ने तयारी भइरहेको चर्चा गर्दै उहाले काठमाडौं–लुक्ला–काठमाडौं उडानलाई मन्थली–लुक्ला–मन्थली बनाउने घोषणा गर्नुभयो ।

Comment here