जनता टाइम्स

२२ जेष्ठ २०७७, बिहीबार ००:००

लकडाउनको मोडालिटी बनाएर पेश गर्न समितिलाई मन्त्रिपरिषद्को निर्देशन


काठमाडौँ, जेठ २२

सरकारले लकडाउनलाई बिस्तारै खुकुलो पार्दै लैजान योजना पेश गर्न कोभिड–१९ संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिलाई जिम्मेवारी दिएको छ ।

सर्वसाधरणले लकडाउनको उल्लघन गर्न थालेपछि कोरोना भाइरसँग कसरी लड्ने भन्ने योजना ल्याउन मन्त्रिपरिषद्ले समितिलाई जिम्मेवारी दिएको हो । लकडाउनको ७३ दिन भइसक्दा पनि सरकारले जनताको दैनिकी सहज हुने कुनै निर्णय नगरेको भन्दै आलोचना एवं लकडाउनको अवज्ञा गर्ने स्वर बढिरहेको छ । सरकारले असारबाट मात्र लकडाउनलाई चरणबद्ध गरेर खुलाउने तयारी गरेको छ ।

समितिले आइतवार मात्र लकडाउनको मोडालिटी तयार पार्ने र सोमबार बस्ने मन्त्रिपरिषद् बैठकमा पेश गर्न सक्ने एक मन्त्रीले जानकारी दिनुभयो । स्वास्थ्य संकटकाल लगाउने स्वास्थ्य मन्त्रालयको निर्णयका विषयमा पनि छलफल भएपनि कुनै निर्णय भएको छैन ।

बैठकले रोल्पामा भएको वम विष्फोटनबाट मृत्यु भएका चार बालबालिकाका परिवारलाई ५ लाखका दरले क्षतिपूर्ति दिने निर्णय गरेको छ । गत १८ वैशाखमा रोल्पाको त्रिवेणी गाउँपालिका–७ मा भएको वम विष्फोटमा परी चार बालबालिकाको अकालमै ज्यान गएको थियो ।

विष्फोटबाट सोही स्थानीय लालबहादुर केसीका ११ वर्षीया छोरी विमला केसी र पाँच वर्षीय छोरा विजय केसी तथा ओजबहादुर डाँगीका १४ वर्षीय छोरा नोखिराम डाँगी र लक्ष्मण नेपालीका १३ वर्षीय छोरा गौरव नेपालीको मृत्यु भएको थियो ।