Single Top Ad

 

प्रवासमूख्य समाचारसमाचारसमाज

मोदीको शपथमा देखियो प्रधानमन्त्री ओलीको क्रेज, राष्ट्रपति भवन पुग्दा गुञ्जियो ताली

काठमाडौं, जेठ १६

भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको शपथग्रहणमा सहभागी हुन राष्ट्रपति भवनमा अधिकांश बिदेसी पाहुना पुग्दा खासै चर्चा भएन । बिमिस्टेकमा आवद्ध राष्ट्रका कार्यकारी प्रमुखलाई निम्त्याइएको शपथग्रहण समारोहमा जति देशका कार्यकारी प्रमुख पुगे, भारतीय नेता तथा समारोहमा सहभागीहरुको खासै ध्यान पुगेन । उपस्थित सवै आ–आफ्नो धुनमा देखिए ।

भारतभरका बिशष्टि ब्यक्ति अनि छिमेकका कार्यकारी प्रमुखलाई आमन्त्रण गरिएको समारोहमा राष्ट्रपति रामनाथ कोभिन्दको आधिकारिक फेसबुक पेजबाट परिचय गराउँदै चिनाउने काम भयो । प्रधानमन्त्री मोदीको दोस्रो कार्यकालका लागि शपथका लागि रेड कार्पेटले सजाइएको राष्ट्रपति भवनमा जव प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली पुग्नुभयो, एकाएक माहोल फेरियो । उपस्थित भारतीय नेता, कलाकारदेखि सांसदसम्मको नजर प्रधानमन्त्री ओलीतिरै पुग्यो । नेतादेखि कर्मचारीसम्म एकोहोरो ओलीलाई नियाल्न ब्यस्थ बने । सवैका आँखा प्रधानमन्त्री ओलीतिरै पर्यो । बिशिष्ट पाहुनाको स्वागत कर्मचारीले गरिरहँदा चुपचाप भारतीय नेताहरु उभिएर प्रधानमन्त्री ओलीलाई अभिवादन गरे ।

साँझ नेपाली समयअनुसार ठीक ७ बजेर ४ मिनेट जाँदा राष्ट्रपति भवन पुग्नुभएको थियो ओली । सेतो दौरा सुरुवाल, कालो कोट अनि कालै भादगाउले टोलीमा सजिएर राष्ट्रपति भवन पुग्दा प्रधानमन्त्री ओलीलाई उच्च सम्मान दिइयो । मुस्कानसहित हात हल्लाएर अभिवादन गर्दै समारोहमा पुग्दा त्यहाको माहोल एकाएक फेरियो । तालीको गडगडाहटबाट ओलीलाई उपस्थित सवैले स्वागत गरे । यतिसम्मका पूर्वप्रधानमन्त्री डा मनमोहन सिंह र सोनिया गान्धीको नजरसमेत एकोहोरो ओलीतिरै पर्यो ।

राष्ट्रपति कोभिन्दको फेसबुक पेजबाट प्रत्यक्ष प्रशारण गरिरहेका कर्मचारीले ओलीको परिचय दिँदै भने, ‘नेपालका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र उहाँकी धर्मपत्नी राधिका शाक्य बिशिष्ट पाहुनाका रुपमा शपथग्रहण समारोहमा सहभागी हुन आइपुग्नु भयो । प्रधानमन्त्री ओली नेपालमा मात्रै नभएर सवैतिर डाइनामिक लिडरका रुपमा हेर्ने गरिएको छ ।’ प्रधानमन्त्री ओली मोदीको शपथ ग्रहण समारोहमा सहभागी हुन आजै दिल्ली जानुभएको हो । उहाँ भोली मादीसँग दुई पक्षीय भेटबार्ता गरी स्वदेश फर्कुनु हुनेछ । यसअघि नयाँदिल्ली पुग्दा प्रधानमन्त्री ओलीलाई इन्दिरा गान्धी अन्तराष्ट्रिय बिमानस्थलमा भारतीय बिदेश सचिवले स्वागत गर्नुभएको थियो ।

नयाँ सरकार गठन भइनसकेको अवस्थामा उच्च सरकारी अधिकारीका रुपमा प्रधानमन्त्री ओलीलाई बिदेश सचिवले स्वागत गर्नुभएको हो । प्रधानमन्त्री ओली पुग्नुभएको केही समयपछि नै भारतका प्रधानमन्त्री मोदीले पद तथा गोपनीयतको शपथ लिनुभयो । भारतीय जनता पार्टी (भाजपा)को सानदार बिजयपछि दोस्रो पटक प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएका मोदीले राष्ट्रपति रामनाथ कोभिन्दसमक्ष पद तथा गोपनीयताको शपथ लिनुभएको हो ।

मोदीले इश्वरको नाममा शपथ लिनुभएको छ । आफ्नो शपथलगत्तै प्रधानमन्त्री मोदी नेतृत्वको सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरुले पनि राष्ट्रपति कोभिन्द समक्ष शपथ लिएका छन । मोदी सरकारमा भाजपाका बरिष्ठ नेता राजनाथ सिंह, अध्यक्ष अमित शाहसमेत सहभागी हुनुभएको छ ।

Comment here