वागमतीशिक्षा / स्वास्थ्यसमाचारसमाज

कोरोना संक्रमितको उपचार आर्थिकरुपमा विपन्नलाई निःशुल्क : अन्यलाई आफ्नै खर्च

  •  
  •  
  •  
  •  

काठमाडौं, २ कात्तिक

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को परीक्षण र उपचार आफ्नै खर्चमा गर्नुपर्ने भएको छ । सरकारले आर्थिकरुपमा विपन्न, अशक्त, असहाय अवस्थामा रहेका नागरिक, असहाय एकल महिला, अति अपाङ्गता भएका नागरिक, जेष्ठ नागरिक, अग्रपंतिमा खटिने स्वास्थ्यकर्मी, सरसफाइ कर्मचारी, सुरक्षाकर्मीलगायत जोखिम क्षेत्रमा कार्यरत कर्मचारीमा लक्षण भएमा मात्र परीक्षण र उपचार निःशुल्क गर्ने निर्णय गरेको हो ।

उनीहरुले कोरोना बिमा गरेको भए परीक्षण र उपचार खर्च बीमा रकमबाट कट्टा गरिनेछ । ‘अन्य सबै व्यक्तिको परीक्षण तथा उपचार व्यक्तिको आफ्नै खर्चमा गर्ने गराउने निर्णय भएको छ,’ स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. जागेश्वर गौतमले भन्नुभयो । उहाँका अनुसार यो निर्णय सरकारी, गैरसरकारी तथा निजी अस्पतालहरुमा आजैदेखि लागू भएको छ ।

Comment here