जनता टाइम्स

१२ आश्विन २०७९, बुधबार २०:३१

कस्तो सेक्सलाई लेस्बियन सेक्स भनिन्छ ?


एजेन्सी, १२ असोज । हाम्रो समाजमा समलैंगिकताको अस्तित्वलाई अस्वीकार गरिएको छ । यद्यपि, अहिले समय परिवर्तन हुँदैछ, तर अझै पनि हामी समलिङ्गीहरूलाई जानीजानी वा नजानी समाजको सिमान्तिकृतमा राख्छौं। समलैंगिकताको अर्को पक्ष छ जसको वरिपरि मिथकहरूको संसार बनाइएको छ।

जसका कारण समाजबाट सत्य र यथार्थ ज्ञान हराउँदै गएको छ र समलिङ्गी व्यक्तिको अस्तित्वमाथि नै प्रश्नचिन्ह खडा भएको छ । यस्तै एउटा पक्ष लेस्बियन सेक्स हो, जसको बारेमा हामी कुरा गर्नेछौं । मानिसहरु स्वभाविक रुपमा लिङ्ग र योनीको सम्भोगलाई सेक्स भनिन्छ भन्ने विश्वास गर्छन् ।

तर, यो पूर्णतया गलत जानकारी हो । लेस्बियन सेक्स पनि पूर्णतया प्राकृतिक हो र यसमा पनि चरम सुख प्राप्त गर्न सकिन्छ। यहाँ लेस्बियन सेक्सको बारेमा जानकारी दिने प्रयास गरिएको छ . . .

लेस्बियन सेक्स भनेको के हो ?
लेस्बियन सेक्सलाई मुख्यतया दुई महिलाबीच हुने यौन सम्बन्धलाई बुझाउँछ। तर, समयसँगै यसको व्याख्यामा ठूलो परिवर्तन आएको छ । जसरी समाजको बुझाइ बढ्दै गएको छ र हामी मानिसको यौनिकताप्रति सचेत हुँदै गएका छौँ, त्यसैगरी यौनको व्याख्या पनि परिवर्तन हुँदैछ ।

आज लेस्बियन सेक्स समलिङ्गी महिलाहरूमा मात्र सीमित छैन, बरु, यो उभयलिंगी, प्यानसेक्सुअल, क्वियर र विषमलिङ्गी महिलाहरूले पनि गर्न सक्छन्, जसलाई सीधा पनि भनिन्छ। कुनै पनि कामुकता भएका व्यक्तिले जुनसुकै सेक्स गर्न सक्छन् ।

अर्कोतर्फ, लेस्बियन सेक्स सिसजेन्डर महिलाहरूले मात्र रमाइलो गर्दैनन्, तर ट्रान्सजेन्डर महिलाहरूले पनि यो आनन्द लिनसक्छन्। सिसजेन्डर व्यक्तिहरू ती हुन् जसको लिङ्ग जन्ममा निर्धारण गरिएझैं रहन्छ र ट्रान्सजेन्डर व्यक्तिहरू ती हुन् जो पछि जन्ममा तोकिएको लिङ्ग भन्दा फरक पाइन्छ।

उदाहरणका लागि, यदि कुनै व्यक्ति जन्ममा जननांगको आधारमा पुरुष हुने दृढ संकल्प छ, तर पछि आफूलाई महिलासँग बढी नजिक पाउँछ भने, उसलाई ट्रान्सजेन्डर भनिन्छ ।

लेस्बियन सेक्स कसरी हुन्छ ?
अब हामीले बुझेका छौँ, लेस्बियन सेक्स भनेको दुई सिजेन्डर महिलाबीच मात्र होइन, जुनसुकै कामुकता भएका महिलाले पनि गर्न सक्छन् । त्यसैगरी, लेस्बियन सेक्स गर्ने दुवै पार्टनरको यौन अंग योनी हुनु आवश्यक छैन, ट्रान्सजेन्डरको हकमा एक पार्टनरको यौन अंग लिंग र अर्को पार्टनरको यौन अंग पनि लिंग हुन सक्छ। अब हामी जानौं लेस्बियन सेक्स कसरी गर्ने ।

सामान्य सेक्स जस्तै, लेस्बियन सेक्स पनि तीन तरिकाले गर्न सकिन्छ। जस्तै– ओरल सेक्स, योनि सेक्स र गुदा सेक्स

ओरल सेक्स
लेस्बियन ओरल सेक्समा, दुबै साझेदारहरूले हात, ओठ र मुखले एकअर्काको जननांग र संवेदनशील भागहरूलाई उत्तेजित गरेर आनन्द प्राप्त गर्न मद्दत गर्छन् । यसमा, तपाइँ विपरित पार्टनरको निप्पल, क्लिटोरिस, भित्री जांघ, अण्डकोष (यदि ट्रान्सजेन्डर) आदिसँग खेल्नुहुन्छ भने ।

योनि सेक्स
लेस्बियन योनि सेक्स सामान्य सेक्स जस्तै हो, जसमा एक पार्टनर ट्रान्सजेन्डर भएमा उसको लिंग छिराउँछ, वा डिल्डो (सेक्स टोय) सिजेंडरको मामलामा अर्को पार्टनरको योनिमा छिराउँछ ।

गुदा सेक्स
लेस्बियन एनल सेक्स पनि सामान्य गुदा सेक्स जस्तै हो, जसमा एक पार्टनरले ट्रान्सजेन्डर भएमा आफ्नो लिंग छिराउँछ वा सिजन्डरको मामलामा डिल्डो (सेक्स टोय) अर्को पार्टनरको गुदामा छिराउँछ।