जनता टाइम्स

१८ आश्विन २०७९, मंगलवार १२:४७

किशोरीको शव लिएर ५०० मिटर दगुरे प्रहरी : आमा पछिपछि दगुर्दै रहिन् . . .


एजेन्सी, १८ असोज । औरैयाकी १७ वर्षीया किशोरीको शव सोमबार खेतमा नग्न अवस्थामा फेला परेको थियो । उनी बिहान ८ बजे खेतमा गएकी थिइन् । त्यही बेला यो घटना भएको हो । किशोरीको घरबाट ५ सय मिटर टाढा शव फेला परेको थियो । उनको घाँटीमा स्कार्फ बेरिएको थियो। बुवाले छोरीको सामूहिक बलात्कारपछि हत्या गरेको आरोप लगाएका छन् ।

तर, पोस्टमार्टम रिपोर्टले बलात्कारको पुष्टि गरेको छैन। एउटा आँखा सुन्निएको र ओठमा दाँतले टोकेको चिन्ह भेटिएको छ । पोष्टमार्टम रिपोर्टमा घाँटी थिचेर अर्थात् निसास्सिएर मृत्यु भएको कुरा आएको छ । किशोरीको नग्न शव भेटिएको खबर पाएर प्रहरी पनि घटनास्थल पुगेको थियो । त्यहाँ गाउँलेहरुको भीड जम्मा हुन थालेको थियो ।

प्रहरीले तत्कालै शवलाई ब्यागमा बेरेको गाउँले बताउँछन् । त्यसपछि उनीहरु त्यहाँबाट दौडन थाले । यस क्रममा बालिकाकी आमा पछिपछि दौडिरहिन् । यसको एउटा भिडियो पनि भाइरल भएको छ । करिब ५ सय मिटरपछि प्रहरीले शवलाई गाडीमा राखेर पोस्टमार्टमका लागि पठाएको थियो ।

तर, एसपी चारु निगमले शव लिएर भाग्ने कुराको खण्डन गरेका छन् । उनले भने, ‘खेतमा शव भेटियो, गाडी त्यहाँबाट ५०० मिटर टाढा थियो, यस्तो अवस्थामा प्रहरीले शवलाई गाडीसम्म बोकेर ल्याएको हो ।

घरबाट खेतमा गएका एक किशोरले शव फेला पारेका थिए
पीडित बालिका आमाबुवासँग दिबियापुर गाउँमा बस्दै आएकी थिइन् । जेठी दुई दिदीको विवाह भइसकेको छ । भाइ परिवारसँग गुजरातको सुरतमा बस्छन्।

सोमबार बिहान करिब ८ बजे उनी गाउँबाहिर खेतमा गइन् । त्यही क्रममा उनका बुबा खेतमा काम गर्न गए । खेतबाट घर फर्कँदा छोरी थिइनन् । यसबारे खोजी सुरु गर्दा घरबाट करिब ५०० मिटर टाढा रहेको कोदो खेतमा किशोरीको शव नग्न अवस्थामा थियो ।

मृतकका बुवाले भने, ‘खेतबाट घर फर्कँदा छोरी घरमा थिइनन् । खोज्न थालेपछि कसैले उनी खेततिर गएको भनेका थिए । त्यसपछि शव भेटियो । घरबाट करिब ५०० मिटर टाढा खेतमा नग्न । घाँटीमा स्कार्फ बेरेर सामूहिक बलात्कारपछि हत्या गरिएको थियो ।’

२०० मिटर सम्म घिसारेको चिन्ह
शव भेटिएको कोदोबारी नजिकै करिब २ सय मिटरसम्म कोदो मडारिएको पाइएको छ । माटोमा पनि घिसारेको चिन्ह भेटिएको थियो । बालिकाले मर्नुअघि भाग्न संघर्ष गरेको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । घटनास्थलबाट प्रहरी र फरेन्सिक टोलीले पनि तथ्य संकलन गरेको छ । प्रहरीले घटनास्थलबाट चप्पल समेत बरामद गरेको छ । केही दूरीमा चप्पल, भित्रिवस्त्र बाहेक अन्य लुगा पनि फेला परेको छ ।

अनुसन्धानका लागि प्रहरीको निगरानी टोली र एसओजीसहित १० टोली गठन गरिएको छ । बुबा र आमा बाहेक, आईजी प्रशान्त कुमारले धेरै गाउँलेहरूसँग अलग–अलग बयान लिएका छन् ।

सडकमै दुर्गा पण्डल लगाइएको थियो
अहिले पोष्टमार्टम रिपोर्ट नआए पनि जे पाइएको छ, त्यसमा बलात्कारका विषयमा आन्तरिक द्वन्द्वको कुनै संकेत नदेखिएको आईजीले बताए । सबै कोणबाट अनुसन्धान भइरहेको छ । अर्कोतर्फ नवरात्रिमा गाउँ अगाडि सडकमा दुर्गा पण्डल रहेको गाउँलेले बताएका छन् । त्यहाँ उनी हरेक दिन बिहान बेलुका आरती गर्न जान्थिन् । बाबु पनि घटनास्थलबाट २०० मिटर टाढा खेतमा काम गरिरहेका थिए । किन कसैले किशोरी रोए–कराएको को सुनेनन् ?