जनता टाइम्स

९ मंसिर २०७९, शुक्रबार १५:५५

जसमाथि ५ करोड भारुको पुरस्कार थियो . . .


एजेन्सी, ९ मंसिर । दिल्ली प्रहरीको विशेष सेलले ठूलो सफलता हासिल गरेको छ । सन् २०१८ मा अष्ट्रेलियामा एक युवतीको हत्याको सम्बन्धमा १० लाख अष्ट्रेलियन डलरको रिवार्ड किलर राजविंदर सिंहलाई दिल्ली प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।

पञ्जाबको बुट्टर कलानमा छद्म भेषमा बस्ने ३८ वर्षीय राजविंदर सिंहलाई सन् २०१८ मा २४ वर्षीय टोया कोर्डिङ्लेको हत्या गरेको आरोप लागेको छ। राजविंदर सिंह आफ्नो परिवारसँग अष्ट्रेलियाको क्विन्सल्याण्डमा बस्थे ।

अक्टोबर २०१८ मा, टोया नामकी केटीको शव क्वीन्सल्याण्डको समुद्र तटमा भेटिएको थियो। क्वीन्सल्याण्ड प्रहरीका अनुसार फार्मेसीमा काम गर्ने टोया कार्डिङ्ले आफ्नो कुकुर लिएर क्वीन्सल्याण्डको वाङ्गेटी बिचमा हिँडिरहेकी थिइन् । यसै क्रममा उनको हत्या भएको थियो ।

राजविन्दर सिंहमाथि ती युवतीको हत्या गरेको आरोप छ ।

५ करोड पुरस्कार
टोयाको हत्या भएको दुई दिनपछि राजविन्दर भारत भागेका थिए र त्यसयता लुकेर बसेका थिए । अष्ट्रेलिया प्रहरीले लामो समयदेखि उनको खोजी गरिरहेको थियो ।

राजविन्दर सिंहको बारेमा जानकारी दिनेलाई अष्ट्रेलियाली प्रशासनले १० लाख अस्ट्रेलियन डलर अर्थात् करिब ५ करोड भारु पुरस्कार दिने घोषणा गरेको थियो । अष्ट्रेलियाले गत वर्ष मार्चमा सुपुर्दगी अपील गरेको थियो। भारत सरकारले गत महिना स्वीकार गरेको हो।

श्रीमती र छोराछोरीलाई अष्ट्रेलिया छोडेर भागे
राजविंदर सिंह तोयाको हत्यापछि श्रीमती, तीन छोराछोरी र जागिर छोडेर अक्टोबर २३, २०१८ मा भारत भागेको बताइएको छ । प्रहरीले उनको खोजीमा लागेका तस्बिरहरु सार्वजनिक गरेको थियो । उनका भाइले यसअघि राजविन्दर अमृतसर एयरपोर्टमा अवतरण गरेको र कामका कारण मानसिक रूपमा विचलित भएको बताएका थिए । तर, त्यसयता उनको बारेमा धेरै जानकारी पाउन सकिएको थिएन ।