जनता टाइम्स

१३ मंसिर २०७९, मंगलवार १२:०६

समयमै तलब नपाएपछि ट्विटरका कर्मचारी आक्रोशित


न्युयोर्क, १३ मंसिर । भर्खरै बर्खास्त गरिएका धेरै ट्विटर कर्मचारीहरूले यस महिनाको समयमै तलब नपाएको पत्ता लगाएपछि आफ्नो निराशा प्रकट गरेका छन् । बेलायत र जर्मनीका ट्वीटरका कर्मचारीहरूले नोभेम्बरमा तोकिएअनुसारको तलब नपाएको न्युजविकले जनाएको छ ।

कर्मचारीहरूले सामान्यतया प्रत्येक महिनाको २८ तारिखमा तलब पाउँछन् । ‘यो एक ठूलो मुद्दा हो जसले निजी समूहहरूमा वर्तमान र पूर्व कर्मचारीहरूलाई द्वन्द्वमा राखेको छ ।’ आयरल्यान्ड र नेदरल्यान्ड्सका कर्मचारीहरूलाई समयमै भुक्तान गरिएको थियो ।’ पत्रकार स्टोकेल–वाकरको ट्वीट उद्धृत गर्दै न्युज विकले जनाएको छ ।

एलोन मस्कको टेकओभर पछि कम्पनीबाट कटौती गर्नेहरूसहित केही क्रोधित कर्मचारी सदस्यहरूले आफूहरूलाई अझै नोभेम्बरको भुक्तानी नदिइएको गुनासो गरेका छन् । मलाई भोलि भुक्तान हुन्छ कि हुँदैन ? आइतवारको रातिसम्म ? लन्डनमा रहेको ट्विटरमा सफ्टवेयर इन्जिनियर एली शुत्जे रामिरेजले ट्वीट गर्नुभयो । उहाँ ट्वीटरले भर्खरै निकालिएकामध्ये एक हुनुहुन्थ्यो ।

ट्विटरको ‘ट्रेन्ड्स’ शाखामा काम गर्ने निक केनीले आफूलाई समयमै भुक्तानी नदिइएको भन्दै धेरै मेम्स र गिफहरू ट्वीट गर्नुभएको छ । स्पेसएक्स र टेस्लाका सीईओले मस्कले ४४ अर्ब डलरमा ट्वीटरको स्वामित्व लिएसँगै सामाजिक सञ्जालले ठूलो कटौतीको अनुभव गरेको र केही पूर्वकर्मचारी भुक्तानीमा ढिलाइ भएको हो ।